GłosBiznesu

Poznaniacy nie są tak zapominalscy

Uber w Poznaniu  Foto: Uber

Uber przyjrzał się danym, mówiącym, jakie przedmioty zdarza nam się najczęściej zostawiać podczas przejazdu. Na tej podstawie opublikował raport “Zgubione i znalezione 2020”. W Polsce pierwsze trzy lokaty zajęły telefony, portfele oraz bagaże. Pod względem nietypowych zgub prym wiodą Amerykanie. Wśród rzeczy pozostawionych przez mieszkańców USA znajdują się m.in. mysz, będąca posiłkiem dla węża, pamiątkowy odcisk łapy kota czy maska przeciwgazowa. Mieszkańcy Warszawy są najbardziej zapominalscy, natomiast Poznaniacy najmniej, w porównaniu do innych polskich lokalizacji.

Z najnowszego raportu wynika, że Polacy wyciągnęli wnioski z ubiegłorocznego zestawienia, w którym zajęli 5 miejsce wśród najbardziej zapominalskich narodów w Europie. W tegorocznej edycji badania nie ma ich nawet w pierwszej dziesiątce, co jednoznacznie świadczy, że bardziej dbają o swoje przedmioty po zakończonych przejazdach.

Co pozostawiamy?

W tym zakresie polskich użytkowników aplikacji można scharakteryzować jako tradycjonalistów. Najczęściej zapominamy o telefonach, portfelach czy plecakach, ale zostawiamy także klucze, słuchawki, elektroniczne papierosy czy zegarki. Liderami w kategorii najbardziej nietypowych rzeczy pozostawionych po kursie są Amerykanie. W ubiegłym roku zapomnieli zabrać m.in. myszy, będącej posiłkiem dla węża, pamiątkowego odcisku łapy kota czy… maski przeciwgazowej.

Do najbardziej nieuważnych pasażerów zaliczają się odpowiednio użytkownicy z Włoch, Norwegii oraz Hiszpanii. Ponadto, wśród europejskich stolic prym wiodą Rzym, Madryt i Oslo. Warszawa zajęła w tym zestawieniu 5 lokatę.

Kiedy najczęściej gubimy?

Najbardziej roztargnieni jesteśmy w piątek i soboty. Najczęściej pozostawiamy swój dobytek po godzinie 18, w gorączce powrotu do domu, o 23 i o północy. Co się tyczy konkretnych dat, najwięcej zgłoszeń, dotyczących zostawionych przedmiotów w 2019 roku, Uber odnotował w Nowy Rok, 30 października, czyli w dzień przypadający przed Halloween oraz… 10 marca.

10 najczęściej gubionych w Uberze przedmiotów w Polsce:

1. telefon
2. portfel / portmonetka
3. plecak / torba / teczka / pudełko / bagaż podróżny
4. ubrania
5. klucze
6. okulary
7. słuchawki
8. elektroniczny papieros
9. laptop
10. zegarek

Najbardziej “zapominalskie” miasta i lokalizacje w Polsce

1. Warszawa
2. Trójmiasto
3. Łódź
4. konurbacja śląska
5. Wrocław
6. Kraków
7. Poznań

10 najbardziej zapominalskich krajów w Europie:

1. Włochy
2. Norwegia
3. Hiszpania
4. Szwecja
5. Szwajcaria
6. Finlandia
7. Czechy
8. Grecja
9. Belgia
10. Austria

10 najbardziej nietypowych przedmiotów zgubionych w 2019 roku przez użytkowników w Stanach Zjednoczonych:

1. mysz, będąca posiłkiem dla węża,
2. próbka moczu do analizy
3. urządzenie monitorujące jakość snu męża – CPAP
4. przenośna lodówka na mleko matki
5. sześciopak papieru toaletowego
6. sztuczna szczęka w etui
7. fartuch pracowniczy Krispy Kreme z imieniem “Kayla”
8. pamiątkowy odcisk łapy kota
9. klucze z zawieszką z obroży zmarłego psa o imieniu “Lucy”
10. smycz na klucz z napisem “dziewictwo rządzi”

Użyte w artykule zdjęcia: Uber

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz