Sport

Poznaniacy na podium Mistrzostw Francji Krav Maga

Robert Budny i Alexandre Lockert Mistrzami Francji Krav Maga  Foto: Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki w Poznaniu

Robert Budny wraz z sparingpartnerem Alexandrem Lockertem wywalczyli brązowy medal podczas zakończonych właśnie IV Mistrzostw Francji Krav Maga.

Do IV edycji Championnat de France Krav Maga powołał ten team Alain Formaggio, Dyrektor i Założyciel Krav Maga International Federation KIF.

W rozgrywanych w Paryżu Mistrzostwach brało udział blisko 160 zawodników. Ich walki sędziowali kierownicy wyszkolenia lub dyrektorzy wszystkich szkół Krav Maga, zarejestrowanych we Francji.

Zawody polegały na demonstracji technik samoobrony Krav Maga w dwuosobowych zespołach – wyjaśnia Robert Budny – każda walka trwała 1,5 minuty, a startować można było w zespołach kobiet, mężczyzn, bądź w teamach mieszanych, wszystkie z podziałem na kategorie wiekowe.

Podczas tej sportowej imprezy rozegrano również kategorię Open, w której rywalizowali wszyscy uczestnicy zaowodów. Podczas tych walk używać można było atrap noży i pałek oraz stosować techniki we wszystkich płaszczyznach.

Robert Budny, który do Poznania wraca z brązowym medalem, był jedynym zawodnikiem z Polski. Przypominamy, że ta sama sportowa para z naszym rodakiem w I Otwartych Mistrzostwach Świata Krav Maga w ubiegłym roku wywalczył 2 miejsce w kategorii Open oraz 3 miejsce w kategorii Mężczyźni-Senior.

oraz Polski Przedstawiciel Krav Maga International Federation już zapowiedział, że wzorując się na francuskich mistrzostwach, w listopadzie 2016 przeprowadzi I Mistrzostwa Polski Krav Maga w Poznaniu.

Robert Budny jest założycielem i dyrektorem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki (WSSW). Obecnie jest także wykładowcą i doktorantem AWF w Poznaniu. Posiada m.in. 2 dan w pełnokontaktowm Oyama Karate oraz 2 czarny pas w systemie Krav Maga. Od 2010r. prowadzi treningi Oyama Karate i Krav Maga w kilku punktach w Poznaniu. Jest także Polskim Przedstawicielem Krav Maga International Federation

Wzorując się na francuskich mistrzostwach, w listopadzie 2016 przeprowadzimy I Mistrzostwa Polski Krav Maga w Poznaniu – zapowiada Robert Budny.

Fotografia z Mistrzostw w 2015 roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz