BizNews

Poznań stał się stolicą IT

Cloud & Datacenter Day  Foto: materiały prasowe

W czwartek Poznań przyciągnął ponad 250 topowych specjalistów IT. Wszystko za sprawą największego w regionie spotkania dla tej branży – Cloud & Datacenter Day. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Poznania.

Warto pamiętać, że Poznań jest bardzo silny miejscem na mapie Polski, jeśli chodzi o branże IT – komentuje Jarosław Zieliński organizujący Cloud & Datacenter Day. – W naszym mieście powstaje mnóstwo innowacyjnych rozwiązań i firm. Z tego powodu co roku konferencja odbywa się właśnie tutaj, przyciągając uczestników z całej Polski – dodaje.

Konferencja skierowana była przede wszystkim do specjalistów z branży IT, architektów systemów, pasjonatów chmury obliczeniowej czy centrów danych, ale także do każdego, kto interesuje się nowinkami technologicznymi. – Co roku zapraszamy wartościowych prelegentów z różnych obszarów IT i biznesu, aby dać naszym uczestnikom jak najwięcej aktualnej wiedzy oraz pokazać rynkowe trendy – dodaje Sławomir Stanek, organizator wydarzenia.

W czwartek w Starym Browarze miała miejsce się już czwarta edycja konferencji. W programie było 15 praktycznych prelekcji eksperckich. Wydarzenie przyciągnęło także wartościowych partnerów: komercyjne przedsiębiorstwa, blogerów i społeczności informatyczne. Wśród nich były m.in. Inea, Microsoft, Google Cloud, OLX Group, Allegro czy Bee Talents.

Spotkanie to nie tylko wiedza i trendy, ale także odpowiedzialność społeczna. – Wiemy, że nasze wydarzenie ma duży zasięg oraz lojalnych uczestników, dlatego przy okazji chcieliśmy zrobić coś dobrego. Od pierwszej edycji wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która odbywa się w podobnym czasie. Zawsze prowadzimy zbiórkę. Dodatkowo w tym roku wystawiliśmy na licytację złote serduszko oraz promowaliśmy dwie zbiórki na siepomaga.pl – podsumowuje Zieliński.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz