POZnań

Poznań Półmaraton – ruszyły zapisy

Pierwszego dnia astronomicznej zimy biegacze mogą planować swą wiosenną aktywność. Właśnie dzisiaj rozpoczęły się zapisy na kolejną edycję PKO Poznań Półmaratonu, który odbędzie się w kwietniu.

Zapisy potrwają do 14 kwietnia, ale oczywiście pod warunkiem, że wcześniej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc to jest 14.000 – wyjaśnia Monika Prendke z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – do 4 kwietnia będzie można przepisać swój numer startowy na inną osobę, jeśli okaże się, że ktoś nie będziecie mógł wziąć udziału w zawodach.

Opłata startowa przy zgłoszeniach do 28 lutego 2018 wynosi 90 zł, w marcu już 110 zł, a w kwietniu 130 złotych. Jeśli pula miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana to 2 dni przed półmaratonem zapłacimy 150 zł.

Na zniżki 25% mogą liczyć posiadacze karty Poznań PRO Rodzina – Karta Rodziny Dużej, a prawo do bezpłatnego startu mają osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego półmaratonu, bądź które zajęły w 10. PKO Poznań Półmaratonie miejsca od I do III w kategoriach wiekowych. Udział w kwietniowych zawodach to również okazja do tego, by otrzymać 20% rabatu na opłatę startową w 19. PKO Poznań Maratonie, który odbędzie się 21 października przyszłego roku.

Trasa półmaratonu jeszcze nie została ustalona, ale na pewno przebiegnie centralnymi ulicami Poznania i zakończy się na Międzynarodowych Targach Poznańskich – dodaje Monika Prendke.

Najprościej zapisać się korzystając z formularza dostępnego on-line, który znajdziecie klikając tutaj. Można także zrobić to osobiście z Biurze Zawodów, które czynne jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

11.PKO Poznań Półmaraton odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia 2018 roku. Zapisy rozpoczęły się w czwartek 21 grudnia.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz