POZnań

Poznań kusi maturzystów

Wuchtę  oryginalnych prezentów otrzymała Aleksandra Drzymała, laureatka konkursu „Poznań przyciąga najlepszych. Prezydent Grobelnego zapewnił w imieniu miasta i sponsorów „rok życia studenckiego w Poznaniu”.

Nagrodzona studentka zamieszka w specjalnie dla niej przygotowanym mieszkaniu (opłaconym na rok) oraz skorzysta z wielu usług m.in. rocznej sieciówki, kursu językowego, kursu prawa jazdy, karty do klubu fitness, do klubu muzycznego, biletów na wybrane wydarzenia kulturalne i targowe. Zwyciężczyni konkursu może cieszyć się także tabletem, kosmetykami, wyposażeniem kuchni oraz bonami na zakupy!

Ola Drzymała

Konkurs dla maturzystów z całej Polski polegał na jak najciekawszym przedstawieniu swojej pasji w minutowym filmie. Spośród prawie 60 nadesłanych prac Jury nagrodziło 12 osób.

Przygoda Oli z rolkami zaczęła się, kiedy miała 11 lat. W szkole podstawowej nauczyciel historii prowadził sekcję wrotkarstwa szybkiego i zaraził ją entuzjazmem do tego sportu. Od tamtego czasu Ola trenuje wrotkarstwo i łyżwiarstwo (short-track) i bierze udział w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Swoją przyszłość wiąże z Poznaniem. Rozpoczęła studia ekonomiczne (kierunek: finanse i rachunkowość), co jest rodzinną tradycją, a UEP wybrała, ponieważ słynie z wysokiego poziomu. Zdaniem Oli Poznań jest fantastycznym miastem, które spełni jej oczekiwania edukacyjne i sportowe.

Jury przyznało także dwa wyróżnienia, otrzymali je Szymon Krawiec, student Politechniki za film „Warto próbować…” oraz Mateusz Kamil Roszak z Uniwersytetu Ekonomicznego, który nakręcił wideo: „Kreatywność to moja pasja”. Dziewięciu żaków załapało się na roczną sieciówkę.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz