Sport

Poznań Hussars Ladies w drodze na lacrossową Ligę Mistrzów

Poznań Hussars Ladies - Hattrick Town Lax 9:2 - Poznań 14.10.2  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Poznań Hussars Ladies - Hattrick Town Lax 9:2 - Poznań 14.10.2017 r.

Poznańska żeńska drużyna lacrosse, już drugi raz z rzędu zdobyła Mistrzostwo Polski, co bezsprzecznie pokazuje jej dominację na rodzimych boiskach. Poznanianki, w minionym sezonie nie przegrały ani jednego spotkania i fala tych zwycięstw niesie je aż do Belgijskiej Gandawy, gdzie w dniach 14-16 września, podczas prestiżowego turnieju Ken Gallucio Cup, zmierzą się z najlepszymi europejskimi zespołami o miano drużynowego Mistrza Europy. To prawdziwa liga mistrzów w wydaniu lacrossowym, tym większy zaszczyt dla Poznań Hussars Ladies, móc reprezentować Polskę na tak znakomitym turnieju. Dziewczyny, pełne zapału trenują i przygotowują się do zawodów by jak najlepiej zaprezentować poziom polskiego lacrosse i zacięcie walczyć z najlepszymi. Jednak, żeby tam dotrzeć potrzebują pomocy.

Na portalu polakpotrafi uruchomiły zbiórkę, właśnie na ten cel. Lacrosse, jako sport, jeszcze dość niszowy w Polsce, nie może liczyć na wsparcie finansowe od państwa. Zawodniczki wszystkie przedsięwzięcia finansują z własnych kieszeni. Wyjazd do Belgii przekracza możliwości finansowe klubu. Zawodniczki nieśmiało proszą o jakiekolwiek, nawet symboliczne wsparcie ich akcji: Pomóż na polakpotrafi.pl.

Dodatkową atrakcją zbiórki, są gwarantowane nagrody dla ofiarodawców, przygotowane przez Poznań Hussars Ladies.

Zbiórka trwa do 10 września. Dziewczyny muszą zebrać minimum 4 tysiące złotych by móc otrzymać środki. Nie ma co zwlekać, pomóżmy rozwijać się dyscyplinom, w których osiągamy coraz większe sukcesy.

Więcej na temat Poznań Hussars Ladies i ich akcji na facebookowym profilu drużyny, gdzie również znajdziecie relację z ich występów na belgijskim turnieju.

Tekst: Anna Walas

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz