Poznań Hussars Ladies nadal niepokonane

IV turniej Polskiej Ligi Lacrosse  Foto: materiały prasowe

IV turniej Polskiej Ligi Lacrosse kobiet odbył się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w sobotę 12 czerwca. Poznań Hussars Ladies wygrały oba swoje spotkania, kończąc tym samym rundę zasadniczą z kompletem punktów na pierwszym miejscu.

Pierwszym przeciwnikiem Poznanianek tego dnia była drużyna Walkirii Katowice. Podobnie jak we wcześniejszych meczach pomiędzy tymi zespołami lepsze okazały się zawodniczki ze stolicy Wielkopolski, wygrywając 11:4. Dla drużyny z Poznania punktowały: Kasandra Goszcz (2G), Maria Grala (2G), Klaudia Majorczyk (2G), Anna Walas (2G), Olga Narczewska (1G), Zuzanna Stasiak (1G), Jadwiga Zawieja (1G).

Po krótkiej przerwie na boisku pojawiły się Panthers Wrocław, gospodynie turnieju i rywalki Poznań Hussars Ladies w ich drugim tego dnia meczu.To do nich należał początek tego spotkania, po pierwszych 15 minutach prowadziły 2:0. Druga kwarta to natomiast stopniowe odrabianie strat przez drużynę z Poznania. 2 gole Klaudii Majorczyk pozwoliły wyrównać wynik meczu i uspokoić grę. Przy stanie 4:4 mecz musiał zostać przerwany ze względu na burzę, a zawodniczki obu drużyn udały się do swoich szatni. Po kilkunastu minutach i powrocie na boisko rozpoczęła się koncertowa gra Poznanianek,które strzeliły kolejne 6 bramek, skutecznie broniąc swojej i nie tracąc już żadnej. Mecz zakończył się wygraną Poznań Hussars Ladies 10:4. Było to ich 8 zwycięstwo w tym sezonie i koniec rundy zasadniczej. Punkty w tym meczu zdobyły: Klaudia Majorczyk(4G), Maria Grala (2G), Zuzanna Stasiak (1G), Olga Narczewska (1G), Magdalena Pietrzak (1G), Iga Sobolewska (1G), Kasandra Goszcz (1A).

Indywidualne wyróżnienia od sztabu trenerskiego za grę w turnieju otrzymały: Klaudia Majorczyk – najlepsza atakująca, Iga Sobolewska -najlepsza obrończyni, Maja Cegłowska – najlepsza juniorka.

Mecze finałowe Polskiej Ligii Lacrosse kobiet zostaną rozegrane na stadionie Polonii Poznań przy ulicy Harcerskiej w sobotę 26 czerwca. O godzinie15:00 obrończynie tytułu Mistrza Polski – Poznań Hussars Ladies zmierzą się w nim ponownie z Panthers Wrocław. O trzecie miejsce powalczą natomiast Lax Warriors Września i Walkirie Katowice.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania na to wydarzenie i kibicowanie naszym zawodniczkom!

Skład Poznań Hussars Ladies: Roksana Szaj, Iga Sobolewska,Karolina Florek, Afrodyta Chadzinikolau, Urszula Zawieja, Klaudia Majorczyk,Anna Walas, Magdalena Pietrzak, Olga Narczewska, Jadwiga Zawieja, Kasandra Goszcz, Maria Grala, Zuzanna Stasiak, Maja Cegłowska, Wiktoria Krakowska, Amelia Cupa.

Trener:Marcin Basiński

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe