Poznań Hussars Ladies – Kosynierki Wrocław (na żywo)

Mistrzostwa Polski w lacross - Poznań Hussars Ladies - Kosynier  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Damska drużyna Poznań Hussars Ladies zmierzy się z aktualnymi Mistrzyniami Polski Kosynierkami Wrocław na stadionie przy ulicy Golęcińskiej w Poznaniu, dziś o godzinie 13:00. Szykuje się bardzo widowiskowe i zacięte spotkanie dwóch najlepszych polskich drużyn.

W obecnym sezonie to Poznanianki częściej trafiały do bramki Wrocławianek, ale Kosynierki są bardzo doświadczonym i utytułowanym zespołem i z całą pewnością mają apetyt na zwycięstwo. Dodatkowych emocji dodaje fakt, że jest to ostatni mecz przed wielkim finałem ligi, w którym te dwie drużyny również się spotkają i zawalczą o tytuł Mistrza Polski. Triumf w Poznaniu podbuduje zwycięską drużynę tuż przed finałowym starciem.

Z perspektywy kibica, damski lacrosse jest atrakcyjny, nie tylko z uwagi na ciekawą grę ale również z uwagi na fajne dziewczyny, których nie zabraknie podczas sobotniego wydarzenia.

Poznań Hussars Ladies

5 - 3

Kosynierki Wrocław

• Za 30 minut początek spotkania Poznań Hussars - AZS Legion Katowice
  • MVP spotkania zostaje #3 Olga Narczewska
  • 60:00 Koniec spotkania! Poznań Hussars Ladies wygrywają 5:3 z Kosynierkami Wrocław!
  • 27:45 Kolejna doskonała interwencja Neumann. Ladies w kontrataku
  • 25:01 Hat-trick Narczewskiej! 3:1 dla Ladies!
  • 23:31 Gra wznowiona. Niecałe 7 minut do końca połowy.
  • 23:01 Trener Jan Rydzak wziął czas dla Kosynierek.
  • 0:00 Zaczynamy spotkanie! Draw dla Ladies
  • 00' Sędziowie proszą do siebie kapitanów, trwa wybór stron
  • 0:00 Trwa stick check, czyli sprawdzenie legalności kijów, którymi zawodniczki będą rozgrywały mecz
  • Kosynierki Wrocław: 1 Agata Lubowiecka 19 Kasia Łągiewka 23 Kamila Sadowska 9 Karolina Kaja Białowąs 15 Beata Zieba 3 Anna Czauderna 11 Agata Hawrot 34 Katarzyna Foryta 8 Gosia Kacperczyk 26 Natalia Pyka 10 Katarzyna Newlaczyl 22 Ewa Chumiecka 17 Małgosia Maciuszek 12 Joanna Wawrzynów 24 Klaudia Staśkiewicz 32 Agnieszka Pokrzywka
  • 0:00 Składy obu drużyn: Poznań Hussars Ladies 27 Marta Neumann 34 Aleksandra Żbikowska 23 Katarzyna Kayser 8 Klaudia Skwarska 5 Krystyna Dudzik 15 Joanna Czyż 7 Marianna Depa 13 Agnieszka Kosmala 9 Zuzanna Olejnicka 6 Iga Sobolewska 21 Anna Walas 3 Olga Narczewska 14 Marianna Zielewicz 11 Katarzyna Kaczmarek
  • 0:00 20 minut do pierwszego gwizdka! Obie drużyny są już na boisku i kończą rozgrzewkę.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga