Sport

Poznań gospodarzem Mityngu lekkoatletycznego

Poznań Athletics Grand Prix 2019  Foto: materiały prasowe

Tegoroczny początek lata w Poznaniu to wielkie sportowe święto z udziałem światowej elity lekkoatletów. Już 2 lipca na poznańskim Golęcinie odbędzie się Poznań Athletics Grand Prix 2019.

To prestiż dla miasta i zaszczyt dla nas, mieszkańców, że będziemy mogli gościć Mistrzów z Polski i Europy. To także wielki powrót lekkiej atletyki na Stadion Golęcin – mówi Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Obecnie trwają ostatnie prace modernizacyjne stadionu, by tak jak przed laty obiekt spełniał najwyższe standardy dla mających wystąpić na nim sportowców.

Poznań Athletics Grand Prix 2019 to przede wszystkim okazja, by zobaczyć i kibicować wielu gwiazdom polskiej lekkoatletyki m.in. olimpijczykowi i trzykrotnemu Mistrzowi Świata w rzucie młotem – Pawłowi Fajdkowi, olimpijczykowi i Mistrzowi Europy – Wojciechowi Nowickiemu, Mistrzyni Europy w biegu na 400m – Patrycji Wyciszkiewicz, brązowej medalistce Mistrzostw Świata z Londynu – Malwinie Kopron, brązowej medalistce Mistrzostw Europy w rzucie młotem – Joannie Fiodorow, Halowemu Mistrzowi Europy w pchnięciu kulą – Michałowi Haratykowi, Halowemu Mistrzowi Europy w soku o tyczce – Pawłowi Wojciechowskiemu.

Konkurencje w jakich zobaczymy sportową rywalizację, to w kategorii mężczyzn: bieg na 100m, 400m, 800m, skok o tyczce, skok w dal, rzut młotem, pchnięcie kulą, a w kategorii kobiet: bieg na 100m, 400m, 800m, 400m, rzut dyskiem i rzut młotem.

Jestem bardzo szczęśliwa, że impreza o takiej randze będzie odbywać się ponownie w Poznaniu. Czekam na rywalizacje w międzynarodowym gronie przy aplauzie naszej najlepszej, polskiej publiczności! Zapraszam wszystkich na Mityng lekkoatletyczny Poznań Athletics Grand Prix 2019, 2 lipca na Stadion Golęcin – zachęca do udziału w imprezie Patrycja Wyciszkiewicz zawodniczka AZS Poznań.

Bilety w cenie 5 i 10 złotych na Poznań Athletics Grand Prix 2019 dostępne są na stronie internetowej ebilet.pl. W dniu imprezy wejściówki będzie można kupić także w kasie przed wejściem na Stadion Golęcin przy ul. Warmińskiej.

Na wydarzenie zapraszają Organizatorzy: Miasto Poznań oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Poznań Athletics Grand Prix 2019 odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz