POZnań

Poznań dla odważnych

base jumping  Foto: base jumping

base jumping Foto: base jumpingW tym miejscu powinien pojawić się komunikat, by tego co za chwilę zobaczycie nie próbować wykonywać samodzielnie. Film, który przedstawiamy poniżej robi od kilkudziesięciu godzin dość dużą “karierę” w internecie. Widać na nim jeden z wieżowców na Ratajach i człowieka, który skacze z dachu.

Jak się okazuje miłośników sportów ekstremalnych w naszym mieście nie brakuje. Do młodych ludzi skaczących na deskach czy rolkach zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Nie robią na nas większego wrażenia także akrobacje na specjalnych rowerach, choć na jednych i drugich patrzymy z podziwem za ich umiejętności.

Jak się okazuje są sporty bardzo ekstremalne, o których mało kto do tej pory słyszał. Być może po obejrzeniu skoków znajdzie się kilka osób, które będą chciały taki wyczyn powtórzyć. Oby wszystkie  kończyły się tak jak te na filmikach.

Z pewnością jest to widowiskowe, z pewnością również dostarcza sporo wrażeń zarówno osobie skaczącej, jak i tej, która taki skok obserwuje.

http://www.youtube.com/watch?v=EtpeXRi7ueg

Ten nietypowy sport niesie oczywiście za sobą duże ryzyko. B.A.S.E. jumping to skoki ze skał, mostów i wieżowców. Często zdarzają się złamania, ale są także wypadki śmiertelne.

Osoba, którą widać na filmach powyżej podobno mieszka w Poznaniu, podobno jest absolwentem AWF i podobno jest nauczycielem WF. Ma za sobą wiele skoków spadochronowych z samolotu, ale także skoki z bardzo wysokich skał.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz