Sport

Poznań biega!

Lotto Poznań Triathlon - 4.08.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lotto Poznań Triathlon - 4.08.2013 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPo sukcesie I edycji Endu Winter Run przygotowania do Poznań Triathlon 2014 nabierają tempa. W lutym i marcu odbędą się kolejne dwie edycje biegu nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Triathloniści będą rywalizować też na hali w ramach Indoor Triathlon. To przedsmak triathlonowych emocji, które czekają na zawodników i kibiców w lipcu.

W ostatnim Endu Winter Run uczestniczyło około 400 osób, które wystartowały w charakterystycznych odblaskowych koszulkach. Stworzyły atmosferę sportowej rywalizacji, a po zawodach spotkały się przy ognisku. Kolejne edycje imprezy odbędą się w niedzielę, 23 lutego oraz w sobotę, 8 marca. Podobnie, jak podczas pierwszego biegu, uczestnicy pokonają 2 albo 3 okrążenia wokół Malty. Dzięki kontynuacji współpracy z Malta Ski, zawodnicy będą mogli nie tylko rywalizować, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Biorąc pod uwagę frekwencję podczas pierwszej edycji biegu, w zawodach należy spodziewać się dużo większej liczby uczestników.

Cieszymy się, że współpraca z partnerami takimi jak Miasto Poznań oraz Malta Ski pozwoliła stworzyć imprezę, która była okazją do integracji profesjonalistów, pasjonatów sportu i kibiców – mówi Wojciech Kruczyński organizator imprezy – Biorąc udział w drugiej i trzeciej biegu, zawodnicy będą mogli poprawić swój wynik i zdobyć do kolekcji kolejne oryginalne koszulki. Z myślą o nich obniżyliśmy wpisowe na pakiet dwóch startów. Planujemy też podsumowanie, podczas którego zostaną nagrodzeni najlepsi uczestnicy całego cyklu Endu Winter Run.

Organizatorzy zachęcają do udziału nie tylko uczestników poprzedniej imprezy, ale również biegaczy, którzy chcą poznać klimat rywalizacji nad Maltą. Miłośnicy sportu mogą wybierać zarówno spośród imprez biegowych, jak również triathlonowych. W sobotę, 1 marca w klubie Cityzen przy ul. Droga Dębińska odbędzie się halowa impreza dla „ludzi z żelaza i nie tylko”, czyli Indoor Triathlon. Uczestnicy będą rywalizować na basenie (10 min.), rowerze stacjonarnym (15 min.) oraz bieżni mechanicznej (15 min.). Suma rezultatów ze wszystkich 3 konkurencji pozwoli wyłonić zwycięzców. Z własnego doświadczenia wiem, że aby zbudować optymalną formę, warto połączyć treningi na świeżym powietrzu z zajęciami na hali czy siłowni – przyznaje Wojciech Kruczyński.

Aby zapewnić zawodnikom komfort startu, w Indoor Triathlon obowiązuje limit uczestników (200 osób). Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy medal, a zdobywcy pierwszych 10 miejsc w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – nagrody rzeczowe. Termin wniesienia opłaty startowej (35 zł) mija 27 lutego. Regulaminy i formularze zgłoszeniowe wszystkich zawodów dostępne są na stronie www.endusport.pl. Już teraz warto zaplanować poszczególne starty.

Endu_Winter_Run_fot.W.Pawlowski2

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz