Sport

Poznań Athletics Grand Prix 2020 za nami!

Poznań Athletics Grand Prix 2020  Foto: materiały prasowe / Adam Cereszko

Zwycięskie starty faworytów, rekord stadionu Michała Haratyka i ważna wiadomość dla poznańskich kibiców – w 2021 roku Poznań będzie organizatorem 97. PZLA Mistrzostw Polski.

Sportowe emocje na stadionie POSiR Golęcin za nami. Rywalizację zdominowali polscy lekkoatleci, którzy oddali pierwsze lokaty gościom z zagranicy tylko w czterech konkurencjach. Najcenniejszy wynik zawodów to rekord stadionu Michała Haratyka w pchnięciu kulą (21.55). Blisko pobicia zeszłorocznego wyniku Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce był Piotr Lisek, który zwyciężył skacząc 5.72 m. W pojedynku „Aniołków Matusińskiego” na 400 m lepsza okazała się Małgorzata Hołub Kowalik, która z czasem 52.34 wyprzedziła o zaledwie 0.09 sekundy Patrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką. Poza Polakami po najwyższe laury sięgali tylko Brytyjczycy: Kristal Awuah w biegu na 100 m kobiet, Jessica Turner w biegu na 400 m przez płotki , Aleksandra Bell w biegu na 800 m i zwycięzca biegu na 1500 metrów Piers Copeland.

Zacięta rywalizacja w sztafecie klubów biegowych

Poznańska publiczność mogła podczas mityngu zobaczyć nietypową konkurencję. Do sztafety 10 x 400 metrów stanęło osiem klubów biegowych z Poznania i okolic. Zawodnicy, którzy z powodu pandemii nie mogli w tym roku sprawdzić się na dystansach półmaratońskich i maratońskich stoczyli zaciekłą rywalizację w biegu sztafetowym. Po pierwszej zmianie na prowadzenie wyprowadził grupę Kobiety Biegają i Przyjaciele Jacek „Mezo” Mejer. Później sporą przewagę uzyskała drużyna Owocowo Zabiegani, ale po kilku zmianach rywale zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie na mecie pierwsi zameldowali się biegacze City Trail, przed Fehlau Team i Owocowo Zabieganymi.

Młodzi na start

Dla wielu z zawodników start w Poznaniu był ostatnim startem w tegorocznym sezonie. Dla niektórych pierwsze zawody przed tak dużą publicznością. Mowa tu o uczestnikach rywalizacji dzieci i młodzieży. Poznańska publiczność oklaskiwała finalistów biegów na 60 metrów chłopców i dziewcząt. Start w mityngu był nagrodą dla najlepszych sprinterów „Czwartku Lekkoatletycznego” rozgrywanego dzień przed mityngiem. Swoje skoki przed kibicami oddali również młodzi tyczkarze.

Do zobaczenia w 2021 roku

Kolejne wielkie lekkoatletyczne emocje w Poznaniu już za rok podczas 97. PZLA Mistrzostw Polski.

To fantastyczna wiadomość dla wszystkich poznańskich kibiców lekkiej atletyki. Przez ostatnie dwa lata Miasto Poznań bardzo mocno inwestowało w kompleks lekkoatletyczny na Golęcinie. Zmodernizowaliśmy stadion, zbudowaliśmy nowe boisko rozgrzewkowe. Cieszę się, że PZLA docenił nasze wysiłki i powierzył nam organizację Mistrzostw Polski – skomentował decyzję zarządu PZLA Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Adam Ciereszko, materiały prasowe / Jakub Kaczmarczyk, materiały prasowe / Adam Cereszko

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz