Sport

Poznaliśmy mistrzów Lotto Plaży Wolności Poznań 2022

Lotto Plaża Wolności Poznań 2022  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Po trzech dniach zmagań w trzydziestostopniowym upale rywalizacja w eliminacjach mistrzostw Polski w siatkówce plażowej dobiegła końca. Dziś poznaliśmy najlepsze zespoły Lotto Plaży Wolności Poznań 2022.

Lotto Plaża Wolności Poznań 2022 rozpoczęła się w piątek od turnieju eliminacyjnego. Już w nim było widać bardzo wysoki poziom sportowy, który rósł z dnia na dzień. W sobotę w turnieju głównym wystąpiło 16 najlepszych par żeńskich i tyle samo męskich. – Dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznych zmagań, których kibice mogli podziwiać na piachu – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Razem stworzyliśmy piękne widowisko sportowe, które na długo zapisze się w naszej pamięci – dodaje czterokrotny mistrz Polski.

Turniej żeński

W porannych ćwierćfinałach Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio (SMS Spała) pokonały 2:0 Agnieszkę Wołoszyn i Aleksandrę Chyłę, a Aneta Kaczmarek i Michaela Kubickova w dwóch setach pokonały Julię Radelczuk i Julię Czuryło (SMS Spała). W półfinale Ciężkowska i Łunio po bardzo wyrównanym meczu uległy Izabeli Błasiak i Justynie Łukaszewskiej (Uniwersytet Warszawski) 1:2, a Izabela Zackiewicz i Aleksandra Zdon pokonały 2:0 polsko-czeski duet. Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Szkoły Mistrzostwa Sportowego, które wygrały 2:0 z Kaczmarek i Kubickovą. Tytuł mistrzowski wywalczyły reprezentantki Uniwersytetu Warszawskiego, które w finale zwyciężyły Zdon i Zackiewicz 2:0 (21:15, 21:14).

Mecz półfinałowy kosztował nas bardzo wiele sił, ale udało nam się wytrzymać i wygrać to spotkanie. Finał układał się już zgodnie z naszym planem – mówi Izabela Błasiak. – Popełniałyśmy mało błędów, byłyśmy skuteczne na kontrach i dobrze działała komunikacja wewnątrz drużyny. To były nasze atuty, które zaprowadziły nas na pierwsze miejsce w turnieju – dodaje Justyna Łukaszewska, MVP zawodów.

Turniej męski

Na etapie ćwierćfinałów rywalizację zakończyli Tomasz Jaroszczak (Poznań) i Martin Chiniewicz (Warszawa) oraz Adrian Sdebel (Jastrzębie Zdrój) i Bartłomiej Malec (Warka). W pierwszym półfinale turniejowa jedynka – Marcin Ociepski (Ostróda) i Michał Kądzioła (Dąbrowa Górnicza) pokonali 2:0 Igora Ciemachowskiego i Adama Sobstyla, reprezentujących Gminę Czarnków. Na tym samym etapie rozgrywek Kamil Warzocha i Piotr Groszek (obaj Rzeszów) pokonali 2:1 Mateusza Ziębę i Jana Krasińskiego (obaj Gdynia). W meczu o brąz reprezentanci Trójmiasta zwyciężyli w tie-breaku z Ciemachowskim i Sobstylem. Finał należał do faworytów – KAMAN Beach Volleyball Team Ociepski i Kądzioła nie dali w nim szans mieszkańcom województwa Podkarpackiego (21:16, 21:15).

Udało nam się wygrać Lotto Plażę Wolności Poznań 2022 po raz drugi z rzędu – mówi zadowolony Marcin Ociepski. – Za rok wrócimy do Poznania powalczyć o kolejny tytuł, bo gra nam się tutaj świetnie – dodaje Michał Kądzioła, MVP turnieju.

Klasyfikacja najlepszych drużyn turnieju żeńskiego:
  1. Izabela Błasiak i Justyna Łukaszewska
  2. Aleksandra Zdon i Izabela Zackiewicz
  3. Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio
  4. Aneta Kaczmarek i Michaela Kubickova
Klasyfikacja najlepszych drużyn turnieju męskiego:
  1. Michał Kądzioła i Marcin Ociepski
  2. Kamil Warzocha i Piotr Groszek
  3. Mateusz Zięba i Jan Krasiński
  4. Igor Ciemachowski i Adam Sobstyl
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz