POZnań

Poznaj poznańskie legendy!

Poznańskie koziołki  Foto:

Ile jest legend związanych z Poznaniem? Wuchta! Ile ich znasz i potrafisz opowiedzieć? Podczas sobotniego spaceru z przewodnikiem będzie okazja część z nich poznać, bądź sobie je przypomnieć.

Na szlak tropem poznańskich legend wyruszą jak zwykle dwie grupy. W ubiegłorocznej wycieczce o tej samej tematyce uczestniczyło wiele osób, które chwilami z zapartym tchem wysłuchiwały opowieści przewodnika.

Tym razem dowiemy się między innymi o tym w jaki sposób na wieżę poznańskiego ratusza trafiły koziołki, co trzeba przeskrobać, aby za karę spędzić resztę życia w skórze wilka, czy dlaczego powstanie Wzgórza Przemysła przypisuje się diabłom?

Aby poznać odpowiedzi na te pytania wystarczy uważnie wsłuchać się w treści opowiadanych przez przewodnika legend – zachęcają przewodnicy z Grupy PoPoznaniu.pl – tym razem ważne daty i wydarzenia z przeszłości ustąpią miejsca tajemniczym postaciom i nieprawdopodobnym sytuacjom, a snute opowieści będą balansować na granicy prawdy i fikcji.

Jak zawsze spacery te odbywają się w konwencji freewalking tour, a więc wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Udział jest bezpłatny, a jeśli wam się spodoba będzie można na zakończenie podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Spacer śladami poznańskich legend odbędzie się w sobotę 22 października. Pierwsza grupa wyruszy z placu Kolegiackiego o 10:00, a kolejna o 15:00.

Niech nie odstraszy was pogoda! Warto zabrać ze sobą parasol bądź odpowiednią kurtkę. Prawdopodobnie będzie deszczowo. W czasie spaceru będzie około 8°C (prognoza z 20.10, 12:00).

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz