K U L T U R A

Poznaj Poznań – profesjonalnie!

PoPoznaniu - przechadzka z przewodnikiem  Foto: popoznaniu.pl

W najbliższą sobotę i niedzielę przewodnicy miejscy rozpoczynają cykl wycieczek letnich. Przez cały czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień przewodnik będzie czekał na schodach ratusza o godzinie 12:05 – tuż po koziołkach. Półtoragodzinna trasa obejmuje wszystko co najciekawsze wokół Starego Rynku.

PoPoznaniu - przechadzka z przewodnikiem Foto: popoznaniu.plJak zawsze spacer odbywa się niezależnie od pogody, ilości uczestników, dołączyć można w każdym momencie, nie trzeba się zgłaszać wcześniej. Jeśli wycieczka się spodoba można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

W sobotę opowieści o historii miasta będzie można posłuchać także po angielsku. Akcja skierowana jest do turystów indywidualnych przyjeżdżających do Poznania, ale również do mieszkańców miasta.

W związku ze zbliżającą się 57. rocznicą Poznańskiego Czerwca chcemy także zaprosić Was do udziału w wyjątkowym spacerze. W czasie przechadzki 8 czerwca postaramy się wyjaśnić jak doszło do tego wydarzenia i jakie ono miało skutki dla naszego miasta i kraju. Wszystko to oczywiście w oparciu o autentyczne miejsca związane z Czerwcem ’56, które odwiedzimy, zaprasza Piotr Ciesielski z Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl

Po zakończeniu wycieczki będzie możliwość indywidualnego zwiedzenia interaktywnego Muzeum Czerwca ’56, mieszczącego się w Zamku Cesarskim.

Tematyczne wycieczki rozpoczną się w sobotę, 8 czerwca o 10:00 i 13:00 przed wejściem do Starego Zoo.

bezpłatne zwiedzanie miasta Foto: popoznaniu.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz