POZnań

Powstaje nowy chodnik na ul. Królowej Jadwigi

prace na ulicy Królowej Jadwigi  Foto: materiały prasowe / UMP

Na pierwszych fragmentach przebudowywanego chodnika po północnej stronie ul. Królowej Jadwigi pojawiła się nowa nawierzchnia. W efekcie robót prowadzonych na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Karmelickiej poprawi się funkcjonalność układu komunikacyjnego w tym rejonie i bezpieczeństwo ruchu. 

Planując inwestycje na terenie miasta, pamiętamy też o drobnych rzeczach, które ułatwiają życie mieszkańcom. Nowa nawierzchnia na często uczęszczanej przez poznaniaków i turystów ul. Królowej Jadwigi, znajdującej się w ścisłym centrum, na pewno wpłynie na komfort i bezpieczeństwo pieszych – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.   

Rozpoczęte pod koniec listopada prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonawca zakończył już budowę kanału technologicznego, przystąpił do wykonania nowej konstrukcji i nawierzchni chodnika oraz miejsc postojowych – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W zakres inwestycji, oprócz przebudowy chodnika na ul. Królowej Jadwigi, wchodzą także nasadzenia 15 wiązów, lilaków i irg szwedzkich oraz założenie trawników. Termin pojawienia się nowej zieleni będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. Na przebudowanym odcinku chodnika zamontowane zostaną też kosze na śmieci i ławki.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz