Luboń

Poszukują zaginionego starszego mężczyzny

Poszukują zaginionego mężczyzny  Foto: OSP Luboń

Trwają poszukiwania zaginionego, 86-letniego Edmunda Pilakowskiego. Teren w okolicach Warty przeczesują strażacy i policjanci.

Starszy pan nie powrócił ze spaceru – informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej Policji – policjanci z Lubonia zostali poinformowani o jego zaginięciu późnym wieczorem i od tego momentu rozpoczęli działania poszukiwawcze.

Poszukiwania prowadzone są w okolicy Lubonia w pobliżu brzegu rzeki Warty, a więc miejscu, w którym miał spacerować zaginiony.

W działania od rana zaangażowano zastępy strażaków z Plewisk, Puszczykowa oraz Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej z Poznania.

Są to poszukiwania drugiej kategorii, czyli w tej chwili nie ma podejrzenia na tę chwilę popełnienia przestępstwa na szkodę tej osoby – informuje Iwona Liszczyńska – mamy nadzieję, że wszystko zakończy się szczęśliwie.

Zaginiony Edmund Pilakowski ma 86 lat, 170 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała, o pochylonej do przodu w prawą stronę sylwetce. Kuleje na prawą nogę.

Mężczyzna ma siwe, krótkie włosy i nosi okulary korekcyjne. Nie ma żadnych widocznych znaków szczególnych. Edmund Pilakowski może poruszać się przy pomocy kuli ortopedycznej.

Ostatni raz był widziany był w czwartek 18 maja w godzinach przedpołudniowych w rejonie ulicy Jachtowej w Luboniu.

Wszystkie osoby które posiadają informacje na temat zaginionego, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Luboniu tel. 61 8130 997 lub z Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu numer alarmowy 997.

Użyte w artykule zdjęcia: OSP Luboń,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz