K U L T U R A

Postmodern Jukebox w stylu retro

Postmodern Jukebox w klubie B17 z trasą "Welcome to the Twenties 2.0" - Poznań 16.03.2019 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Postmodern Jukebox w klubie B17 z trasą "Welcome to the Twenties 2.0" - Poznań 16.03.2019 r.

Impreza w stylu lat 20. i Wielkiego Gatsby’ego? A dlaczego by nie! Postmodern Jukebox to gwarancja zabawy przy standardach lat 20. XX wieku ale także dobrze znanych utworach przearanżowanych w starym stylu. W sobotni wieczór w klubie B17 dosłownie brakowało miejsca, a tańczących ludzi w rytmach płynących ze sceny niebrakowało. Zdecydowanie każdy kogo nie było na koncrcie nowojorskiego kolektywu Postmodern Jukebox z trasą “Welcome to the Twenties 2.0 Tour” ma czego żałować!

Aby zapoczątkować odliczanie do nadchodzącego Twenty-Twenties (2020) Postmodern Jukebox okrąża świat z nowć trasą Welcome to the Twenties 2.0 Tour. Trasa ma na celu przygotowanie świata na nową dekadę – taką, w której twórca Postmodern Jukebox – Scott Bradlee – ma nadzieję zobaczyć powrót do stylu i rzemiosła, które były wyrazem muzyki poprzednich pokoleń.

Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox to ponad 70-osobowa, stale zmieniająca się grupa artystów tworzących własne aranżacje współczesnych hitów, utrzymanych w stylu retro. Została założona w 2011 roku przez pianistę i aranżera Scotta Bradlee. W każdym tygodniu Postmodern Jukebox zamieszcza nowy film na kanale YouTube. Początkowo nagrywane w salonie Scotta z czasem, w miarę ewoluowania projektu, stały się bardziej dopracowane.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz