POZnań

Porzucony szczeniak – kto poznaje?

Uratowana suczka  Foto: Straż Miejska w Poznaniu

Uratowana suczka Foto: Straż Miejska w PoznaniuWakacje to niestety czas, gdy bezduszni właściciele porzucają swoje zwierzęta. Czy tak jest również ze szczeniakiem, którego znaleziono przywiązanego do drzewa w zaroślach, obok wiaduktu przy Drodze Dębińskiej?

Suczkę znaleźli pracownicy firmy energetycznej, którzy wezwali na miejsce Straż Miejską. Nim przyjechali strażnicy szczeniak został nakarmiony i napojony.

Piesek pomimo takiego potraktowania był niezwykle przyjaźnie nastawiony i nadal ufny w stosunku do ludzi, z ich relacji wynikało, że został on przywiązany do drzewa w miejscu tak mało uczęszczanym iż odnalezienie go przez nich to czysty przypadekopowiada Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej – z drwiną w głosie dodali, że osoba która porzuciła szczeniaka miała “dobre serce” gdyż zostawiła psu puszkę karmy tyle, że… zamkniętą.

Okazało się, że pies nie ma czipa, zatem ustalenie jego właściciela może być trudne. Uratowana suczka została przewieziona do Schroniska dla zwierząt.

Za takie postępowanie wobec zwierząt grozi odpowiedzialność karna – podkreśla Przemysław Piwecki – w tym roku strażnicy miejscy przekazali Schronisku dla Zwierząt ponad 460 bezpańskich, niekiedy porzuconych psów.

Jeśli ktoś rozpoznaje na zdjęciach porzuconą suczkę proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską pod numerem telefonu 61 878 50 31.

Uratowana suczka Foto: Straż Miejska w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz