Porażka Akademii FC Pniewy

Adrian Pater (L) próbuje zablokować strzał Michała Wojciechowskiego  Foto: wielkopolskisport.pl / Krzysztof Kaczyński

Akademia FC Pniewy przegrała pojedynek z krakowską Wisłą. Mistrz Polski po słabej drugiej połowie uległ 3:6.

Początek spotkania nie zapowiadał tak niekorzystnego dla gospodarzy wyniku końcowego. Pniewianie grali uważnie w defensywie i odważnie konstruowali akcje zaczepne. Pierwszą bramkę zdobył w 6 minucie meczu Frane Despotović, jednak już po chwili piłkę z własnej bramki wyciągać musiał Maciej Foltyn. Strzelcem był Adrian Pater. Kilkadziesiąt sekund później strzał Daniela Lebiedzińskiego ponownie dał Akademii.

Znacznie gorsza była druga połowa. Najpierw Andrzej Szłapa wyrównał stan meczu a w 34. minucie poważny błąd popełnił Foltyn. Nawrat świetnie rzucił piłkę, a ja źle obliczyłem jej lotpowiedział na gorąco młody bramkarz AFC – nie ma się co oszukiwać – strata tego gola to moja wina.

Czwartego gola dla gości zdobył Zbigniew Mirga i sytuacja zawodników Akademii stała się trudna. Na dodatek w końcówce meczu Despotović i David Fernandez Hurtado nie wykorzystali przedłużonych rzutów karnych.

Szkoda przede wszystkim niewykorzystanych sytuacji w pierwszej połowiemówił niepocieszony Hirsch – mogliśmy uzyskać bezpieczną przewagę, ale piłka dwukrotnie trafiała w słupek.

Adrian Pater (L) próbuje zablokować strzał Michała Wojciechowskiego Foto: wielkopolskisport.pl / Krzysztof Kaczyński

AKADEMIA FC PNIEWY – WISŁA KRAKBET KRAKÓW 3:6 (2:1)

Bramki: 1:0 Despotović (6.), 1:1 Pater (7.), 2:1 Lebiedziński (7.), 2:2 Szłapa (28.), 2:3 Czech (34.), 2:4 Mirga (35.), 2:5 Czech (38.), 3:5 Hurtado (39.), 3:6 Pater (40.)

Akademia: Foltyn, Przybylski – Wojciechowski, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Łeszyk, Lebiedziński, Solecki, Despotović, Caceres, Hurtado, Diaz

Wisła: Nawrat, Dworzecki – Mirga, Szłapa, Kusia, Franz, Wachula, Kiełpiński, Wołoszyn, Pater, Czech, Szymanowski