Ławica Sołacz

Poranna mgła, poranne problemy

Aleja Wielkopolska - samochód na torowisku  Foto: MPK

Mglisty i mroźny poranek zaskoczył niemiło wielu kierowców. Nie wszyscy byli przygotowani na skrobanie szyb i śliskie drogi. Problemy pojawiły się także na poznańskim lotnisku. Mgła spowodowała opóźnienia w lotach.

Aleja Wielkopolska - samochód na torowisku Foto: MPK

Kierowca osobowego fiata z wjechał na tory tramwajowe. Być może chciał skrócić sobie drogę, a może w gęstej mgle nie widział gdzie jedzie? Trudno w tej chwili to rozstrzygnąć. Na pewno będzie musiał się z tego wytłumaczyć policjantom z drogówki. Do tego zdarzenia doszło na Alei Wielkopolskiej wczesnym rankiem. Efektem było wstrzymanie tramwajów.

Samochód wjechał w torowisko, a na zablokowanym odcinku kursowały autobusy za tramwaj – informuje MPK – nikomu nic się nie stało, jednak ruch zablokowany był ponad 40 minut.

By usunąć fiata z torów potrzebny był dźwig. Zobacz tutaj zdjęcia z tej akcji.

Opóźnione są także samoloty, które miały lądować na Ławicy, między innymi z Warszawy. Lotnisko w stolicy jest zamknięte dla samolotów, które nie mogą tam ani lądować, ani stamtąd startować z powodu gęstej mgły i niskiego pułapu chmur.

Opóźnione są rejsy z Krakowa (planowo 8:10), z Warszawy (8:35), do Warszawy (05:45), do Kopenhagi (6:05), do Londynu Luton (6:15), do Krakowa (8:35), oraz do Warszawy (09:00).

Mgła uziemiła samoloty na poznańskim lotnisku Foto: Port Lotniczy Poznań- Ławica

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz