Aglomeracja

Porady dla poszukujących pracy – drzwi otwarte w WUP

Praca - jak szukac  Foto: materiały prasowe

Kilkaset osób zwykle przybywa do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu podczas majowych Drzwi Otwartych. Urzędnicy zapraszają osoby, które mają problemy z funkcjonowaniem na rynku pracy, ale także planujące wyjazd do pracy za granicą, chcące uzyskać informacje o licznych kursach i szkoleniach organizowanych ze środków unijnych.

Praca - jak szukac Foto: materiały prasowePrzyjdą też zapewne uczniowie szkół średnich zainteresowani swoją przyszłością zawodową lub chcący ją w przemyślany sposób zmienić. Pracownicy urzędu będą udzielać informacji na temat sytuacji na krajowym i regionalnym rynku pracy oraz o możliwościach wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego. Urzędnicy Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych informować będą o możliwości skorzystania ze świadczeń w przypadku niewypłacalności pracodawcy – informuje Bernadetta Ignasiak, rzecznika WUP

Tegoroczna impreza odbywa się po raz jedenasty i przeznaczona jest głównie dla osób, którym brakuje czasu w tygodniu pracy. Czego mogą jeszcze oczekiwać w tym roku?

Zapewne, jak i w poprzednich latach, największą popularnością cieszyły się będą porady doradców zawodowych. Zainteresowani będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie określenia predyspozycji zawodowych, umiejętności potrzebnych w skutecznym poszukiwaniu pracy i planowania ścieżki kariery zawodowej – informuje rzeczniczka

Pracownicy Punktu Informacji i Promocji Europejskiego Funduszu Społecznego informować będą o aktualnych i planowanych naborach wniosków o dofinansowanie realizacji projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oprócz pracowników urzędu, informacji udzielać będą – podobnie jak w poprzednich latach – przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Urzędu Skarbowego. Mogą one być szczególnie ważne dla osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej.

W Poznaniu miłym akcentem odwiedzin będzie na pewno koło fortuny z nagrodami za prawidłowe odpowiedzi na temat Unii Europejskiej. Udział w zabawie mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli.

Drzwi Otwarte WUP – sobota, 23 maja 2015 roku, 10:00 – 13:00, WUP w Poznaniu, ul. Kościelna 37.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz