Aglomeracja

Popadało – jeszcze popada i zagrzmi

Popadało na Starym  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Popadało na Starym Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterDeszczu, który pojawił się po południu, wiele osób wypatrywało od rana. Niedzielne przedpołudnie było naprawdę upalne i burza przyniosła ulgę.

Nim popadało można było spacerować na przykład po Starym Rynku, bądź zrelaksować się w cieniu drzew na Sołaczu, gdzie odbywał się tradycyjnie Targ Śniadaniowy. Część poznaniaków i odwiedzających nasze miasto gości wybrała się także na II Dni Twierdzy Poznań. Niedzielnych atrakcji nie brakowało.

Choć wiele osób wypatrywało deszczu, nie wszyscy się z jego nadejścia cieszyli. Na pewno należą do nich wszyscy, którzy na przykład rano wywiesili pranie na balkon i wyjechali gdzieś dalej, bądź zostawili uchylone okna dachowe.

Burze mogą jeszcze się pojawić zarówno w niedzielę po południu i wieczorem, jak i w poniedziałek. Spaść może wtedy deszczu od 30 mm do 50 mm deszczu . Miejscami może to być nawet około 60 mm. Wiatr podczas burz może wiać z prędkością dochodzącą do 95 km/h. Lokalnie spaść może także grad.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz