Aglomeracja

Pomiary nowego oświetlenia na autostradowej obwodnicy Poznania

Autostrada Wielkopolska  Foto: Autostrada Wielkopolska

W związku z koniecznością wykonania pomiarów skuteczności oświetlenia na Autostradowej Obwodnicy Poznania, w godzinach nocnych między 15 a 19 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

W porze nocnej, pomiędzy 15 a 19 czerwca 2020 mierzona będzie skuteczność nowego systemu oświetlenia (LED) na autostradowej obwodnicy Poznania (odcinek Poznań Komorniki – Poznań Krzesiny). Dla bezpieczeństwa pomiaru i uzyskania wiarygodnego wyniku konieczne jest czasowe wstrzymanie ruchu na autostradzie w obu kierunkach i przeprowadzenie pomiaru w czasie bezdeszczowej pogody (sucha nawierzchnia) i przy niemal całkowitym zaciemnieniu.

Dlatego jednej nocy (bez deszczu) pomiędzy 15 i 19 czerwca na czas pomiarów (tj. od godz. 20:00 do ok. godz. 4:00) zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na autostradzie.

  • Od godz. 20:00 zaczną się zmiany w organizacji ruchu na węzłach Poznań Krzesiny i Poznań Luboń. Jezdnia prowadząca od strony Warszawy w kierunku Świecka zostanie zamknięta na wysokości węzła Poznań Krzesiny, a ruch zostanie skierowany ulicami Poznania w kierunku węzła Poznań Komorniki. Wjazd na autostradę w kierunku Świecka na węźle Poznań Luboń będzie niemożliwy.
  • Od godz. 22:30, na krótko (ok. 5 do 15 minut) między węzłami Poznań Komorniki a Poznań Krzesiny zatrzymywany też będzie ruch na jezdni prowadzącej od strony Świecka w kierunku Warszawy.

Zakończenie pomiarów i powrót do stałej organizacji ruchu przewidziano najpóźniej o godz. 4:00 nad ranem.

Prosimy kierowców o uwzględnienie utrudnień w ruchu przy planowaniu podróży.

Nowe, energooszczędne oświetlenie autostrady zostało wykonane w ramach budowy 3-pasa ruchu na obwodnicy Poznania. Inwestorem jest Autostrada Wielkopolska SA, a Wykonawcą konsorcjum firm STRABAG i A2 Route. Pomiary wykonuje Politechnika Poznańska.

Ponieważ ustalenie nocy, w której pomiary zostaną wykonane, uzależnione jest od warunków atmosferycznych, dokładna data zostanie podana do Państwa wiadomości w dniu poprzedzającym, kiedy wykonawca będzie miał pewność co do możliwości prawidłowego wykonania pomiaru.

Użyte w artykule zdjęcia: Autostrada Wielkopolska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz