Łazarz

Pomaganie mikołajkowe to działanie fajowe

Pomaganie mikołajkowe to działanie fajowe!  Foto: Gimnazjum 51 w Poznaniu

Pomaganie mikołajkowe to działanie fajowe! Foto: Gimnazjum 51 w PoznaniuByć może pamiętacie 230 Mikołajów z Gimnazjum nr 51 na poznańskim Łazarzu? Po mikołajkowej zbiórce pieniędzy na hospicjum dla dzieci, uczniowie zaproponowali kontynuację akcji świątecznej pomocy. Dzięki temu dodatkowo obdarują dzieci z hospicjum maskotkami, oraz przekażą schronisku dla zwierząt artykuły, dzięki którym zwierzaki lepiej zniosą zimę.

akcja charytatywna „Pomaganie mikołajkowe to działanie fajowe!” została zorganizowana w poznańskim Gimnazjum nr 51 im. Jana Pawła II w mikołajki. Aż 230 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły przebranych w mikołajkowe czapki zbierało wtedy pieniądze na Wielkopolskie Hospicjum dla Dzieci. Zgromadzone fundusze przekazano już do hospicjum.

Jednak uczniowie nie chcieli, żeby mikołajkowe działanie było tylko jednorazową akcją. Spontanicznie zaproponowali więc, aby pieniądze przeznaczone na klasowe spotkanie opłatkowe również przekazać hospicjum. Decyzją szkoły spotkanie wigilijne odbędzie się, a uczniowie i tak pomogą hospicjum przekazując zebrane przez siebie maskotki jego pacjentom.

Gimnazjaliści z własnej woli pomogą również zwierzakom. Podczas wizyty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Poznaniu przekażą karmę, środki do pielęgnacji, piasek, żwirek i inne artykuły, które pomogą zwierzakom przetrwać zimę.

Mamy nadzieję, że takie działanie pomoże rozwinąć w uczniach prospołeczne postawy, które później przerodzą się w regularne działania, takie jak choćby wolontaria – wyjaśnia Kamila Hnatyk, dyrektor Gimnazjum nr 51 w Poznaniu.

Przedstawiciele mikołajów z klasy 3B odwiedzą dzisiaj przed południem Wielkopolskie Hospicjum dla Dzieci i przekażą zebrane przez siebie maskotki dla pacjentów. W środę uczniowie pojawią się w schronisku dla zwierząt.

Pomaganie mikołajkowe to działanie fajowe! Foto: Gimnazjum 51 w Poznaniu

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz