Polscy futsaliści nadal w turnieju

Akademickie Mistrzostwa Europy w Futsalu 2015  Foto: materiały prasowe

Dzisiaj zakończyły się grupowe zmagania mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostwach Europy – obu polskim drużynom udało się wyjść z grupy. Futsaliski UAM Poznań niestety przegrały swój drugi mecz.

Cieszy mnie awans do czołowej szesnastki AME. Jednak martwi fakt, że moi zawodnicy nie zrealizowali do końca założeń taktycznych. Wiedzieliśmy, w jaki sposób rozgrywają piłkę Niemcy. Dzięki mądrej grze do przerwy prowadziliśmy 3:0, a jednak nie potrafiliśmy utrzymać tego prowadzenia – powiedział po spotkaniu połowicznie zadowolony Bogdan Sękowski, trener UEP.

Futsaliści Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania zremisowali z rywalami z Munster University z Niemcy 5:5. Zajmując drugie miejsce w grupie przystąpią do dalszej rywalizacji. Natomiast zawodnicy Uniwersytetu Adama Mickiewicza wyszli z grupy dzięki lepszemu stosunkowi bramek, pomimo przegranej z Paris Sorbonne University 3:5.

Po raz kolejny musieliśmy użyć tutaj manewrów z wycofanym bramkarzem. Znowu to poskutkowało, ale tylko częściowo . Wynik nie zadowala nas do końca, bo chcieliśmy zdobyć punkty. Przeciwnik był o klasę lepszy od naszego poprzedniego rywala. Myślę, że potrafimy grać w przewadze. Wtedy zdobyliśmy trzy bramki. Daje nam to awans z drugiego miejsca w naszej grupie i jesteśmy z tego zadowolenia. Czekamy teraz na swojego przeciwnika. Zobaczymy kogo nam teraz los przydzieli. Liczę, że zdobędziemy gole z akcji, a nie z przewagi–  mówił po spotkaniu Dominik Solecki, kapitan drużyny UAM-u.

Niestety kolejny mecz w turnieju przegrały zawodniczki z UAM Poznań. W spotkaniu z rywalkami z Rounen Univeristy musiały uznać wyższość 5:1.

Liczyliśmy dzisiaj na zdecydowanie więcej. Słabo zagraliśmy w pierwszej połowie. W drugiej wyglądało to już lepiej. Przed nami kolejne mecze w turnieju i chcemy w nich wypaść jak najlepiej – ocenił po spotkaniu trener UAM, Wojciech Weiss.

W 1/8 finału nasi reprezentanci zmierzą się odpowiednio: Uniwersytet Ekonomiczny z University of Evry z Francji, a Uniwersytet Adama Mickiewicza z Istanbul University z Turcji – spotkania odbędą się w czwartek. Futsalistki Uniwersytetu Adam Mickiewicza zmierzą się z rywalkami z Ege University z Turcji w środę.