Sport

Polonia Poznań szuka patronów

Polonia Poznań – KS Kąsinowo 4:0 - Poznań 19.11.2017 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Polonia Poznań – KS Kąsinowo 4:0 - Poznań 19.11.2017 r.

Klub Sportowy Polonia Poznań rozpoczął zbiórkę na Patronite. Potrzeba 1000 zł miesięcznie na to by zespół mógł funkcjonować.

Polonia Poznań to klub, który powstał w 1921 roku. Przez dziesięciolecia godnie reprezentował zarówno całe miasto Poznań, jak i osiedle Główna. Niegdyś klub wielkosekcyjny, teraz skupiony tylko i wyłącznie na piłce nożnej. Swoje mecze domowe rozgrywamy na stadionie przy ul. Harcerskiej 5. W 2019r. zakończyła się modernizacja stadionu, a obok głównej płyty powstało boisko boczne. 

W ostatnich latach Polonia Poznań znana była głównie z sukcesów sekcji kobiecej. Powstała w 2010 roku drużyna regularnie występowała w rozgrywkach ligowych. Największym sukcesem był awans do Ekstraligi, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej. Niestety, problemy finansowe spowodowały, że drużyna kobieca została wycofana z rozgrywek w 2019 roku.

Drużyna seniorów nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat zapisuje się na mapie piłkarskiej Poznania. Finansowy kryzys, który nawiedził klub także miał swoje odzwierciedlenie w losach drużyny seniorów. Drużyna niedawno sięgnęła piłkarskiego dna, spadając do najniższej klasy rozgrywkowej. Ostatnie lata to jednak więcej pozytywów

W dwóch sezonach zajęliśmy miejsca premiowane awansem do wyższe klasy rozgrywkowej! Nasz najświeższy sukces, czyli awans do Klasy Okręgowej odbył się w emocjonujących okolicznościach, o miejsce premiowane awansem walczyliśmy do ostatniej kolejki ligowej kampanii – opisują włodarze klubu. 

Planem na przyszłość jest rozwój drużyny seniorów, zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Bardzo ważnym elementem ma być także Akademia Polonii Poznań, dzięki której do pierwszej drużyny regularnie mają dołączać wychowankowie.

Jednak podstawą do rozwoju są środki finansowe. Zarząd klubu cały czas aktywnie szuka sponsorów, którzy mogliby wesprzeć klub finansowo.

Zdajemy sobie sprawę, że posiadamy wielu sympatyków klubu, którzy chcieliby dorzucić swoją “złotówkę” do funkcjonowania klubu, a do końca nie wiedzą w jaki sposób mogą to uczynić. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na założenie konta na Patronite.

Dziękujemy za każdą złotówkę, która może wspomóc funkcjonowanie klubu. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym kibicom oraz sympatykom. Obiecuje, że zrobimy wszystko, aby Polonia Poznań rosła w siłę!

Na co konkretnie wydamy fundusze, którymi będziecie chcieli nas wesprzeć? Przede wszystkim będzie to:

  • sprzęt dla drużyn młodzieżowych
  • możliwość trenowania na nowoczesnym obiekcie,
  • rozgrywanie meczów,
  • opłaty sędziowskie
  • opieka medyczna
    oraz wiele, wiele innych wydatków!

Zbiórkę znajdziecie tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz