K U L T U R A

POLITYKA na teatralnych deskach

POLITYKA  Foto: materiały prasowe

POLITYKA Foto: materiały prasoweW spektaklu Teatru 6.piętro grają doskonali aktorzy, których zobaczymy wkrótce w naszym mieście. Poznańska premiera spektaklu odbędzie się zaledwie kilkanaście dni po galowej premierze w Warszawie.

Polityka to gorzko-ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski – wyjaśniają twórcy spektaklu – w realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów.

Posłanka lewicy, w którą wcieliła się Małgorzata Socha i poseł prawicy grany przez Rafała Królikowskiego, zostają uwikłani nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się „uprawianiem polityki”, tworzą prześmiewczą komedię lewicowo – prawicowych namiętności. Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia.

Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

Na scenie oprócz Małgorzaty Sochy i Rafała Królikowskiego zobaczymy także między innymi Kazimierza Kaczora, Joannę Żółkowską oraz Hannę Śleszyńską.

Poznańska premiera spektaklu POLITYKA odbędzie się w Sali Ziemi MTP w poniedziałek 26 stycznia o godzinie 17:30 i 20:30. Bilety od 50,00 złotych można kupić na stronie bilety.sollus.pl oraz w salonach empik. Można również rezerwować je telefonicznie: 61 679 27 27.

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na to przedstawienie. Będzie można je zdobyć na naszym facebookowym profilu, który znajdziesz klikając tutaj. Wystarczy śledzić wpisy.

POLITYKA Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz