Stare Miasto

Politechnika bardziej przyjazna na niepełnosprawnych studentów

Ułatwienia dla niepełnosprawnych   Foto: Politechnika Poznańska

W czytelni Biblioteki Politechniki Poznańskiej pojawiły się udoskonalone miejsca pracy dla niepełnosprawnych studentów. Dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu przygotowano specjalne stanowiska pozwalające na komfortowe warunki nauki.

Ułatwienia dla niepełnosprawnych  Foto: Politechnika PoznańskaMiejsca nauki dla studentów niepełnoprawnych funkcjonują w bibliotece od czterech lat, teraz dodatkowo wyposażone zostały w nowoczesny sprzęt elektroniczny: specjalne powiększalniki tablety i monitory.

Wśród nowego sprzętu zakupionego w ramach unijnego projekt Inżynieria wiedzy dla inteligentnego rozwoju są m.in. zestawy komputerowe z klawiaturą dla osób niedowidzących, oraz tablety doposażone w program czytający IVONA Reader – informuje Jolanta Szajbe z Działu Promocji i Informacji.

Na terenie Politechniki trwa także oznaczanie budynków Kampusu Piotrowo tablicami wykonanymi w kontrastujących kolorach i w alfabecie brajla. 40 tablic zewnętrznych zainstalowano już na budynkach przy ul. Piotrowo oraz na domach studenckich.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz