Aglomeracja

Policjanci zlikwidowali seks-korporację

Poznańscy policjanci zlikwidowali właśnie działającą na terenie kilku województw grupę, która organizowała w wielu miastach małe agencje towarzyskie. Na czele tej seks-korporacji, która zarabiała krocie na nierządzie stała kobieta.

Istotnym elementem tego seksualnego biznesu było call center, które działało ono we Wrocławiu, a zatrudnione tam osoby zajmowały się umieszczaniem ogłoszeń w Internecie – wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielopolskiej Policji – w tym miejscu każdego dnia zbierano setki zamówień na seks usługi i spotkania towarzyskie, a centrala zarządzała pracą prostytutek w całej Polsce wysyłając do nich umówionych mężczyzn.

Policjanci z Poznania przy wsparciu mundurowych m. in. z Wrocławia przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymano m. in. 35-letnią kobietę, która założyła i nadzorowała całą działalność. Zatrzymano także sześć kobiet zatrudnionych w call center.

Operacja została przeprowadzona na terenie województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W tym samym czasie policjanci wkroczyli do 50 agencji towarzyskich i obiektów, w którym przebywali podejrzani. Znaleziono tam i zabezpieczono bejmy, biżuterię, broń palną, narkotyki i setki telefonów komórkowych służących w prowadzeniu seks biznesu.

W ręce policjantów wpadł także 32-latek ochroniarz, windykator, opiekun, zawodnik MMA w jednym, a w jego mieszkaniu zabezpieczona została broń palna – dodaje Andrzej Borowiak – w trakcie działań zatrzymano też trzy kobiety, przy których policjanci znaleźli narkotyki.

Wszystkie dowody zebrane podczas akcji prowadzonej przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu przekazano Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, która wszczęła już śledztwo. W akcji brali udział policjanci z Wielkopolski, Wrocławia, Gorzowa Wlkp., Kielc, Rzeszowa, z Wydziału dw. Handlu Ludźmi KGP, BOA, SPAP Wrocław.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz