POZnań

Policjanci zatrzymali paserów

BMW R1250RT Poznańskiej Policji  Foto: FB / PolicjaWlkp

Policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zatrzymali dwie osoby podejrzane o paserstwo maszyny budowlanej. Sprawcy nie kryli zdziwienia na widok Policji. Sprzęt został odzyskany, a mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zatrzymali dwie osoby podejrzane o paserstwo sprzętu budowlanego.

W połowie marca mundurowi otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zachowujących się mężczyznach, którzy przebywali na terenie firmy serwisowej przy ulicy Obornickiej w Poznaniu. Przyjechali, aby naprawić sprzęt, który uległ awarii. 

Czujność pracownika serwisu wzbudziło zachowanie klientów. Po sprawdzeniu numerów fabrycznych urządzenia w systemie, szybko okazało się, że żaden z nich nie jest właścicielem maszyny. O tym fakcie powiadomiono Policję oraz skontaktowano się z kupującym, który potwierdził, że maszyna została jemu skradziona na początku stycznia z terenu budowy w m. Przeźmierowo.    

W związku z tym, że mężczyźni nie potrafili w racjonalny sposób wyjaśnić, jak weszli w posiadanie tego sprzętu oraz nie posiadali na jego zakup żadnego dokumentu potwierdzającego tę czynność, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut paserstwa w związku z posiadaniem rzeczy pochodzącej z kradzieży.

Po czynnościach agregat szpachlarsko-malarski o wartości ponad 30 tysięcy złotych mógł wrócić w ręce jego prawowitego właściciela.

Użyte w artykule zdjęcia: FB / PolicjaWlkp

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz