POZnań

Policjanci nadal ustalają okoliczności zabójstwa kobiety nad Wartą

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu weryfikują kolejnych dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze śmiercią 75-letniej kobiety. Jej zwłoki znaleziono w Poznaniu nad brzegiem Warty, w 2018 roku. Ciągle aktualny jest wizerunek podejrzanego, zarejestrowany przez kamery. Policjanci liczą na pomoc w identyfikacji.

Sprawą zabójstwa starszej kobiety od ponad dwóch lat zajmują się policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Od razu w początkowym etapie śledztwa zabezpieczyli nagrania z monitoringu ukazujące mężczyznę, który w dniu śmierci kobiety był w jej towarzystwie. Na podstawie tych nagrań specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu stworzyli wersję wyglądu poszukiwanego mężczyzny.

Do zabójstwa 75-letniej pani Jadwigi doszło we wrześniu 2018 roku. Jej zwłoki zostały znalezione w Poznaniu nad rzeką Wartą w zaroślach. Kobieta została uduszona. 

W trakcie śledztwa, na podstawie zgłoszeń mieszkańców wytypowano trzydziestu mężczyzn z całej Polski, którzy mogli mieć związek z tą sprawą. Jedna z przyjętych hipotez mówiła, że sprawcą zabójstwa mogła być osoba pracująca w Poznaniu, ale po zdarzeniu wyjechała z miasta. Po przesłuchaniu wszystkich wytypowanych osób i przeprowadzeniu badań kryminalistycznych okazało się, że żadna z nich nie miała związku ze zbrodnią. 

Mimo tego nadal pojawiały się kolejne informacje. Na ich podstawie wytypowano dwóch obcokrajowców. Z uzyskanych wiadomości wynika, że mogli oni przebywać w Poznaniu w dniu zabójstwa. Wkrótce po tym tragicznym wydarzeniu wyjechali z kraju. Obecnie czynione są starania o możliwość zweryfikowania ich alibi. 

Jeśli są osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę związaną z tym zdarzeniem  proszone są o kontakt. Na  informacje czekają policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod specjalnym numerem telefonu – 519 064 684  lub w każdej komendzie policji na terenie całego kraju.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, materiały prasowe / KMP Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz