Aglomeracja

Policja na blauce

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to szkolnej tradycji dzień wagarowicza. Uczniowie idą na blałkę, by powitać tak długo wyczekiwaną wiosnę. Część szkół tego dnia organizuje zajęcia w plenerze. Na ten dzień przygotowują się także szkieły, którzy w całej Wielkopolsce prowadzić będą działania pod kryptonimem Wiosna 2018.

Ponieważ młodzież ma różne pomysły, policjanci będą czuwać, by nie doszło do niebezpiecznych sytuacji. W całym regionie na ulicach pojawić się ma więcej niż zazwyczaj patroli. Szczególną uwagę będą zwracać na dzieci i młodzież w wieku szkolnym.

Dodatkowe służby w szczególności będą kontrolowały miejsca, w których może gromadzić się młodzież oraz miejsca, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu osobom nieletnim – wyjaśniają policjanci – będziemy reagowali na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa lub wykroczenia, a o ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoła.

Poznańscy policjanci przypominają też właścicielom placówek handlowych, że sprzedaż alkoholu osobom nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny. Ponadto właściciel sklepu może stracić koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych.

 *blałka lub blauka – to w gwarze poznańskiej wagary, a szkieły to policjanci

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz