DLA STUDENTA

Polibuda będzie miała nowy budynek

Centrum Mechatroniki Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej  Foto: Tomasz Kokowski

Centrum Mechatroniki Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej Foto: Tomasz KokowskiMiasto coraz odważniej wraca nad Wartę. Nie wszystkie już zrealizowane bądź planowane inwestycje podobają się poznaniakom. Wkrótce dzięki inwestycjom Politechniki Poznańskiej nad rzeką pojawią dwa nowe budynki o dość śmiałej architekturze.

Już teraz, zwłaszcza wieczorem, wspaniale wygląda funkcjonujące pd jakiegoś czasu Centrum Wykładowe z Biblioteką. Od niedawne czynne jest już zbudowane przy ulicy Jana Pawła II Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii. Zobacz tutaj jak wygląda jego wnętrze.

W przyszły wtorek (26.06) zostanie natomiast wmurowany kamień węgielny podbudowę Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej. Powstanie on obok budynku Biblioteki Technicznej i Centrum Wykładowego. Oba tworzyć będą zgodnie z założeniem architektów pierzeję prawobrzeżnego Poznania.

Będzie to jeden z najnowocześniejszych budynków uczelni – mówi Jolanta Szajbe z Politechniki Poznańskiej – jego wyposażenie technologiczne będzie wyprzedzać wymogi czasów, a fakt, iż będzie to budynek pasywny czyni go również bardzo przyjaznym dla środowiska.

Wizaulizacja Centrum Dydaktycznego WTCH Foto: Politechnika Poznańska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz