Podziwiany w kraju, krytykowany w Poznaniu.

Prezydent odbiera nagrodę

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny odebrał nagrodę “Najbardziej Podziwiany Prezydent Miasta 2009” w konkursie Centrum im. Adama Smitha “Innowator”.

Prezydent odbiera nagrodę

Nagrody samorządowe Innowator są przyznawane dla pochodzących z wyboru osobistości polskiego samorządu terytorialnego. Są nagrodami o charakterze wizerunkowym i środowiskowym. Otrzymują je osoby, które w swojej jednostce samorządowej cieszą się największym podziwem środowiska.

W konkursie głosy oddają osoby stojące na czele jednostek samorządowych, a więc wójtowie, burmistrzowie, starości, prezydenci i marszałkowie. Nominują one osoby, które następnie poddawane są ocenie w głosowaniu. W wyniku głosowania tworzona jest tzw. “short lista”, spośród której na gali wyłaniani są zwycięzcy. Wybór odbywa się metodą głosowania pod nadzorem firmy audytorskiej KPMG.

Ryszard Grobelny

W ramach konkursu przyznawane są również nagrody Innowator dla Najlepszych Projektów Samorządowych oraz Najlepszych Spółek Samorządowych. Nagroda przyznawana jest przez jury, Akademię Samorządu złożoną z laureatów ubiegłorocznych edycji konkursu Innowator. Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwa Firma Doradcza – KPMG. Prawo składania projektów do konkursu mają jednostki samorządu terytorialnego.

Gospodarzem konkursu jest Centrum im. Adama Smitha, które jest pierwszym w Polsce niezależnym instytutem naukowo-badawczym. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji RP.

dyplom

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz