Aglomeracja

Podziel się posiłkiem

Podziel się posiłkiem!  Foto: Podziel się posiłkiem!

Podziel się posiłkiem! Foto: Podziel się posiłkiem!Każdy z nas może przyłączyć się do akcji Podziel się posiłkiem, która prowadzona będzie dziś i jutro również w Poznaniu.

W piątek i sobotę, na ofiarność i otwarte serca wszystkich, którzy chcą wesprzeć niedożywione dzieci, czekać będzie 40.000 wolontariuszy, w ponad 2.500 tysiąca sklepów na terenie całej Polski – wyjaśniają organizatorzy.

W Poznaniu wolontariuszy spotkać będzie można w ponad 20 sklepach spożywczych między innymi w niektórych placówkach sieci Biedronka, Chata Polska, Netto, Piotr i Paweł, Tesco, oraz Newa i Złoty Grosz.

Robiąc zakupy w sklepach, w których czekać będą wolontariusze akcji Podziel się posiłkiem, będzie można kupić i przekazać na rzecz dzieci artykuły spożywcze. Najbardziej potrzebne są produkty z długim terminem przydatności do spożycia takie jak olej, mąka, cukier, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, soki oraz konserwy.

Organizatorami zbiórki są Banki Żywności, które rozdystrybuują zebrane produkty do organizacji charytatywnych, takich jak domy dziecka, ośrodki rehabilitacyjne, szpitale czy świetlice.

Dzięki Państwa ofiarności podczas siedmiu poprzednich edycji zbiórki, zebrano ponad 2.500 ton żywności. W zeszłym roku padł rekord – zebrano 549 ton żywności!

Tegoroczna akcja zbiórki żywności prowadzona będzie także w Poznaniu w piątek i sobotę 28 i 29 września.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz