Aglomeracja

Już dziś Noc Naukowców!

Noc Naukowców  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Porywające wykłady, pasjonujące pokazy, eksperymenty zapierające dech w piersiach i urządzenia o których nie śniło się pisarzom fantastyki. Do tego jeszcze fizyczne show, podczas którego unosić się będą różne przedmioty. To i setki innych atrakcji przygotowali naukowcy dla wszystkich żądnych wiedzy i wrażeń, których zapraszamy dzisiaj na Politechnikę Poznańską, UAM oraz Uniwersytet Przyrodniczy i do Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Noc Naukowców Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Noc Naukowców zostanie zorganizowana w tym roku w aż 320 europejskich miastach, wśród nich będzie również Poznań – informuje Jolanta Szajbe, koordynatorka imprezy w naszym mieście – tej jednej nocy poważni na co dzień naukowcy zmienią się w showmenów, aktorów, przewodników po laboratoriach.

Noc Naukowców, która ma zmienić wizerunek naukowca i zachęcić młodzież do wyboru kariery naukowej, organizowana jest w Poznaniu po raz szósty. Jak zwykle na gości czeka mnóstwo atrakcji, z czego większość o charakterze interaktywnym, bo ideą imprezy jest wcielenie się na chwilę w rolę naukowca. W programie znalazły się m.in. pokazy Fizyka Aqua Show, Jak zostać detektywem sensorycznym?, Konstruktor DNA, Polibuda Gaming Zone (zobacz tutaj), Architektura Mody, Chemia miłości i wiele innych atrakcji.

Już w zeszłym roku ostrzegaliśmy rodziców i opiekunów, że jeśli wymarzyli dla swoich dzieci karierę prawników, piosenkarzy czy aktorów to niech absolutnie nie przychodzą na Noc Naukowców, bo po tej imprezie ich marzenia o przyszłości latorośli legną w gruzach – śmiała się Jolanta Szajbe – w ankietach, które robiliśmy podczas jednej z edycji około 90% dzieci i młodzieży deklarowało swoją chęć zostania naukowcami!

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Fizyka AERO SHOW Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W tym roku bardzo szybko skończyły się miejsca na pokazy rezerwowane na Politechnikę Poznańską, ale na większość pokazów, warsztatów i wykładów wstęp jest otwarty. Będzie można zatem oglądać pokazy Chemia Open Air, Fizyka Aqua Show, Żyjące budynki, Polibuda Gaming Zone, Piknik Lotniczy, Architektura mody, Bitwa nad Wartą i wiele, wiele innych.

Jak zwykle organizatorzy zapraszają zarówno całe rodziny, jak i grupy szkolne, ponieważ Noc Naukowców to impreza bez ograniczeń wiekowych. Z roku na rok zainteresowanie imprezą wzrasta, w 2011 r. poznańskie uczelnie odwiedziło ponad 40.000 osób, z tego prawie 25.000 odwiedziło Politechnikę Poznańską – informuje Jolanta Szajbe – ponieważ w tym roku również spodziewamy się licznych odbiorców, zwiększyliśmy ilość pokazów.

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Pokaz mody: ARCHITEKTURA MODY 2011 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

By umożliwić skorzystanie z jak największej liczby atrakcji zostanie uruchomiona dodatkowa, specjalna i bezpłatna linia autobusowa łącząca Kampus Politechniki Poznańskiej, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Kampus Morasko.

Autobusy z przystanku „Politechnika” odjeżdżać będą o 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00, oraz o 23:00. O tych samych godzinach odjeżdżać będą również autobusy z Kampusu Morasko w kierunku Politechniki.

Na trasie przejazdu autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: „Niezłomnych”, „Libelta”, „Uniwersytet Przyrodniczy” oraz „Koronna/Św. Leonarda”. Przejazd linią dodatkową jest bezpłatny.

Pełen program tegorocznej Nocy Naukowców znajdziesz klikając tutaj!

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Fizyka AERO SHOW Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz