Rokietnica

Podświetlone budynki w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Inscenizacja walk rozpoczynających Powstanie Wielkopolskie 1918  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Inscenizacja wydarzeń, które rozpoczęły Powstanie Wielkopolskie 27 grudnia 1918 roku. Pokaz miał miejsce na poznańskim Starym Rynku przy Odwachu.

Trwająca pandemia uniemożliwia masowe świętowanie 102 rocznicy wybuch Powstania Wielkopolskiego. Władze Rokietnicy zaplanowały jednak inne atrakcje, by uczcić tę wyjątkową rocznicę.

Ze względu na epidemię koronawirusa nie odbędzie się tradycyjna ROSgwiazdka, jednak podobnie jak 11 listopada, tak i tym razem podświetlone zostaną niektóre budynki na terenie Gminy Rokietnica.

Będą to budynki Urzędu Gminy Rokietnica, budynek Szkoły Podstawowej w Cerekwicy, Szkoły Podstawowej w Napachaniu, a także budynek i hol Biblioteki Gminnej im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy.

Dodatkowo, podświetlona zostanie biało-czerwona flaga stworzona z SMSów do Ojczyzny napisanych przez mieszkańców oraz wyświetlona prezentacja ze zdjęciami powstańców – informują władze Gminy Rokietnica.

Rocznicową iluminację będziemy mogli zobaczyć w niedzielę 27 grudnia od godziny 17:00 do 23:00.

W dniu 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbędzie się również premiera Zimowego koncertu z Rokietnicy.

27 grudnia o godz. 15:00 premierę będzie miał „Zimowy koncert z Rokietnicy”.

Będziemy go mogli zobaczyć na stronie oficjalnej stronie Gminy Rokietnica, a także na jej profilu na Facebooku orazl na Youtube.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz