POZnań

Podsumowanie akcji “Zaszczep się w majówkę”

Zaszczep się w majówkę  Foto: materiały prasowe / UW

W ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” w Poznaniu odbyły się masowe szczepienia przeciw COVID-19. W ciągu trzech dni w specjalnym, mobilnym punkcie na poznańskiej Malcie, przy trybunie głównej toru regatowego zaszczepiono 3500 tys. osób. Wszyscy chętni z aktywnym e-skierowaniem otrzymali jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

Dziękuję wszystkim, którzy mimo niekorzystnej pogody skorzystali z okazji zaszczepienia się. To wyraz troski o nasze wspólne zdrowie oraz chęć powrotu do normalności – powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Specjalne słowa podziękowania wojewoda skierował również do lekarzy i pielęgniarek ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei za zaangażowanie oraz przeprowadzenie sprawnej akcji szczepień nad poznańską Maltą oraz do żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej za pomoc w przygotowaniu akcji oraz za czuwanie nad bezpieczeństwem jej uczestników.

Wojewoda zaprasza do rezerwacji terminów online na pacjent.gov.pl lub poprzez infolinię 989. Do dyspozycji mieszkańców Wielkopolski są punkty szczepień powszechnych, takie jak stadion miejski w Poznaniu oraz punkt szczepień na poznańskich targach, jak i pozostałe punkty szczepień populacyjnych.

Zaszczepić się mogą wszyscy powyżej 30. roku życia, którzy wypełnili formularz w pierwszym kwartale roku, mają aktywne e-skierowanie i mogą się zapisywać. Dodatkowo trwa rejestracja dla kolejnych roczników zgodnie z harmonogramem:

  • 4 maja – roczniki 1988-1989,
  • 5 maja – roczniki 1990-1991,
  • 6 maja – roczniki 1992-1993,
  • 7 maja – roczniki 1994-1996,
  • 8 maja – roczniki 1997-1999,
  • 9 maja – roczniki 2000-2003.

Od 4 maja zarejestrować się mogą także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki.

Do 9 maja wszystkie osoby powyżej 18. roku życia będą miały wystawione e-skierowanie. Oznacza to, że po tym terminie każda pełnoletnia osoba będzie mogła już zarejestrować się na szczepienie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UW

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz