Aglomeracja

Podobno na Łacinie jest najbezpieczniej, zło na Głównej!

Ranking dzielnic - bezpieczeństwo  Foto: materiały prasowe

Już po raz drugi Otodom serwis zajmujący się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości zapytał poznaniaków jak oceniają miejsce, w którym mieszkają. Najbezpieczniej jest jak się okazuje na Łacinie…. Tylko, czy poznaniacy w ogóle używają tej nazwy?

W badaniu można było przyznać od 1 do 5 punktów w każdej z kilkunastu kategorii. Oceniano między innymi: bezpieczeństwo, komunikację, koszty życia, ekologię, relacje sąsiedzkie oraz dostępność sklepów i atrakcji kulturalnych.

Pytania dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych rejonach miasta są kluczowe, nie tylko dla poszukujących nieruchomości, lecz także ich stałych mieszkańców. Nic bowiem nie wzbudza tak negatywnych emocji, jak wybita w aucie szyba czy zaczepki „rozweselonych” imprezowiczów – informuje portal z nieruchomościami.

Najbezpieczniejszą dzielnicą Poznania okazała się Łacina. Ta część Rataj w rejonie ulicy Inflanckiej, sąsiadująca z terenami rekreacyjnymi Malty, zyskała najwyższą ocenę mieszkańców, prawie 4,21 w pięciostopniowej skali, a następne w rankingu bezpieczeństwa Piątkowo i Ławicę oceniono tylko na 4,07.

6 poznańskich dzielnic otrzymało od swoich mieszkańców ocenę wyższą niż 4 w pięciostopniowej skali. Piątkowo to drugi w rankingu dzielnic Poznania rejon w którym tak się czujemy. Kolejne z bezpiecznych dzielnic to: Umultowo, Strzeszyn. Wola, oraz Krzyżowniki-Smochowice.

Ostatnie miejsce w Rankingu Dzielnic Otodom w Poznaniu zajmuje rejon ulicy Głównej. Tamtejsi mieszkańcy ocenili poziom bezpieczeństwa zaledwie na 3,19, o ponad dwie dziesiąte punktu niżej, niż przedostatnie w rankingu Stare Miasto. – Kiedyś były to obrzeża Poznania. Wiele nieruchomości było tam zamieszkałych przez lokatorów “z przydziału”. Do dziś jest to okolica uboższa od reszty dzielnic miasta, nieruchomości są tam tańsze, ale często bardzo zaniedbane – dodaje Daria Dziwisz, Real Estate 24.

 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz