K U L T U R A

Po raz trzeci zagrają dla Jacka

Gramy dla Jacka  Foto: materiały prasowe

Koncert charytatywny “Gramy dla Jacka” odbędzie się w klubie u Bazyla w czwartek 28 lutego o godzinie 17:30. Pieniądze zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną na pomoc dla chorego dziecka.

Jacuś w zeszłym roku skończył 9. Urodził się zdrowy, rozwijał się prawidłowo. Mając 3,5 miesiąca przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie mózgu i sepsę. W szpitalu spędził ponad 3 miesiące, przeszedł operację drenaż ropniaków podtwardówkowych. Dziś w konsekwencji tamtej choroby, choruje na ciężką padaczkę lekooporną – zespół Gastauta-Lennoxa, ma zaniki korowe i podkorowe mózgu. Został zakwalifikowany do diety ketogennej, którą jest leczony od września 2011 r. w Chorzowskim Centrum Onkologii i Pediatrii. Jacuś ma niedowład 4-kończynowy spastyczny, niedorozwój psycho-ruchowy. Stwierdzono u niego głęboki, obustronny niedosłuch, jest obustronnie implantowany ślimakowo. Ma zaburzenia korowo-podkorowe widzenia.

Jacek codziennie jest rehabilitowany korzysta z dogoterapii i hipoterapii. Rehabilitacja zaczyna przynosić efekty. Od 13.02.2012 roku nie miał ani jednego ataku padaczki! Choć Jacuś nie mówi, interesuje się otaczającym światem, chętniej nawiązuje kontakt wzrokowy i zaczyna obserwować i naśladować otaczające go osoby. Jest bardzo ruchliwym, energicznym i ciekawym świata dzieckiem, zaczął siadać, raczkować i wstawać, nadal jednak nie utrzymuje równowagi i nie chodzi samodzielnie, dzięki intensywnej rehabilitacji zaczyna stawiać kroki przy “balkoniku”. Wymaga wciąż intensywnej terapii i stymulacji.

Jako rodzice robimy wszystko, aby w przyszłości Jacuś stał się jak najbardziej samodzielny. Wierzymy, że stan jego zdrowia będzie się cały czas polepszał.

W koncercie “Gramy dla Jacka” zagrają takie zespoły jak: Lilith, Second Child, aGain, Prorock i Obcy.

Przyjdź – posłuchaj dobrej muzyki i wrzuć ile Ci serducho dyktuje do skarbony. Pomóż Jacusiowi.

Gramy dla Jacka,
klub U Bazyla
czwartek 28 lutegu
Start godz 17.30

Tekst: Ewelina Jaskowiak

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz