Sport

Po przerwie wraca piłka wodna

Malta Waterpolo Cup 2015 (KS Waterpolo Poznań - Alfa Gorzów Wl  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W najbliższy weekend, 13 i 14 lutego zawodnicy Waterpolo Poznań rozegrają kolejny wyjazdowy dwumecz tegorocznej Ekstraklasy. Po raz pierwszy w sezonie zmierzą się z drużyną Arkonii Szczecin, która w tym roku mocno depcze poznaniakom po piętach. Pierwszy mecz 4 kolejki MPS waterpoliści zagrają w na basenie w Szczecinie w sobotę o godzinie 19.00. Natomiast spotkanie rewanżowe rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10:00. Poznańscy piłkarze wodni po ostatniej wygranej nad zespołem z Gorzowa Wlkp. są obecnie wiceliderami tabeli, tuż za prowadzącym w rozgrywkach zespołem z Łodzi.

Przed nami dwa niezwykle wymagające mecze z bardzo silnym przeciwnikiem. Arkonia Szczecin bardzo dobrze rozpoczęła tegoroczny sezon i do tej pory ma na swoim koncie tylko jedną porażkę – w meczu z mistrzem Polski – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Jedziemy do Szczecina w najsilniejszym składzie i już od kilku tygodni intensywnie trenujemy. Doskonałym sprawdzianem naszej formy był występ zespołu na turnieju w Brnie. Rozegraliśmy w sumie 4 spotkania z drużynami ze Słowacji i Austrii , odnosząc aż cztery zwycięstwa. Mam nadzieję, że równie wysoka forma dopisze nam na najbliższych meczach ligowych.

W dwumeczu z Arkonią Szczecin w barwach Poznania wystąpią w podstawowym składzie następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Artur Wróbel oraz Paweł Ulchurski. Natomiast w rezerwie pozostaną najmłodsi gracze: Eryk Dziaduk, Maks Małek i Michał Ostrowski.

Piłka wodna powróci do Poznania na początku następnego miesiąca, kiedy to drużyna Waterpolo Poznań zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski – OCMER UŁ ŁSTW. Ostatnia, 5 kolejka Ekstraklasy przed rundą rewanżową zostanie rozegrana w Termach Maltańskich w weekend 5-6 marca.

DSW Waterpolo Poznań - UKPW Legia Warszawa

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz