Sport

Powiat Poznański Open dopiero za rok

Frech i Kawa - Powiat Poznański Open  Foto: PPO

Z powodu napiętego terminarza turniejowego przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro nie odbędzie się trzecia edycja turnieju ITF Powiat Poznański Open. Entuzjaści kobiecego tenisa na wysokim poziomie muszą uzbroić się w cierpliwość.

Nie udało nam się zachować stałego terminu imprezy, którą planowaliśmy, jak zwykle w ostatnim tygodniu lipca. Niestety, federacja uznała, że ze względu na dłuższą tradycję pierwszeństwo ma kobiecy turniej ITF o tej samej puli nagród 75 tysięcy dolarów rozgrywany w Pradze. Przesunięcia naszego turnieju na tydzień między 18 a 24 lipca nie braliśmy pod uwagę, aby bezsensownie nie rywalizować z męskim challengerem ATP, Poznań Open rozgrywanym na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Możliwe było rozpoczęcie w Sobocie 25 lipca turnieju o niższej puli nagród (np. 25 tysięcy dolarów), ale nie po to przez dwa lata budowaliśmy jakość i markę PPO, aby teraz obniżać jego rangę. Lepiej przygotujmy się odpowiednio do turnieju w roku 2017, znowu w znakomitej obsadzie. Na pewno jest nam przykro, jednak rozsądek podpowiada właśnie takie rozwiązanie – powiedział dyrektor turniej Powiat Poznański Open Karol Przygodzki.

Turnieju PPO w 2016 roku nie będzie, ale na kortach Centrum Tenisowego Sobota odbędzie się wiele innych ciekawych wydarzeń sportowych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz