Aglomeracja

Po pijanemu kierował skradzionym autem

kajdanki  Foto: sxc

kajdanki Foto: sxcPolicjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową wraz z Grupą Realizacyjną Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież renault trafic. Samochód ukradli na terenie Wrześni. Jego wartość oszacowano na ponad 60 tysięcy złotych.

Mężczyźni samochód ukradli z terenu posesji w nocy,w trakcie drogi do jednej z podpoznańskich miejscowości dwóch mężczyzn swoim samochodem „pilotowali” skradzione renault, które prowadził ich kolega. Przejeżdżając przez Dąbrowę natrafili na policjantów, którzy wytypowali ich do kontroli. Mężczyźni jednak zlekceważyli polecenia funkcjonariuszy i gwałtownie przyspieszyli. Po krótkim pościgu cała trójka została zatrzymana.

Jak ustalili policjanci renault trafic został skradziony zanim właściciel pojazdu zgłosił jego kradzież. Sprawcy by dostać się do renault wybili szybę, a do uruchomienia pojazdu użyli specjalnego urządzenia.

Podejrzanymi okazali się dobrze znani Policji mieszkańcy powiatu poznańskiego w wieku 26-43 lat. Teraz odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Ponadto najmłodszy z nich 26-latek w trakcie prowadzenia skradzionego pojazdu w organizmie miał blisko promil alkoholu, a do przestępstwa dopuścił się w trakcie elektronicznego dozoru. Opaski elektronicznej pozbył się przed kilkoma miesiącami w związku z czym zostały wszczęte wobec niego poszukiwania.

Zatrzymania te jednak nie zamknęły sprawy. Policjanci w toku dalszych czynności zatrzymali kolejnego mężczyznę. Podejrzany ten wraz z powyższą grupą trzech mężczyzn dokonał w styczniu br. kradzieży innego renault.

Wobec trzech mężczyzn Sąd na wniosek Prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, a wobec czwartego dozór policyjny. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia. Dodatkowo najmłodszy z nich odpowie za złamanie dozoru elektronicznego i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz