K U L T U R A POZnań

Po co książki?

CK ZAMEK  Foto: Maciej Kaczyński

Literaci, dziennikarze i naukowcy, osoby z autorytetem i dużym, cieszącym się uznaniem dorobkiem, autorzy głośnych w ostatnim czasie książek będą gośćmi nowego cyklu debat w Centrum Kultury Zamek.

Znani goście zamkowych spotkań będą nie tylko publicznie debatować między sobą, ale też dyskutować w ramach warsztatów i seminariów ze studentami i naukowcami poznańskich uczelni a także licealistami.

Temat cyklu wydaje się trudny – Świat przedstawiony – ale poruszane zagadnienia są częścią naszych domowych, firmowych, przyjacielskich dyskusji, sporów czasem kłótni. Kłamstwo w polityce, niesprawiedliwość społeczna, kryzys kościoła, nowe relacje we Wspólnocie Europejskiej – o tym rozmawiamy między sobą i te tematy będą częścią zamkowego cyklu.

Dzisiejsze spotkanie „Po co książki. Czy to już naprawdę koniec?” rozpocznie się o 18:00 w Sali Pod Zegarem. Udział w nim wezmą: Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Książki, Dariusz Nowacki, krytyk literacki, redaktor kwartalnika kulturalnego „Opcje” oraz publicysta, krytyk literacki, szef wydawnictwa Lampa i Iskra Boża – Paweł Dunin-Wąsowicz.
Wcześniej o 15:30 Dariusz Nowacki poprowadzi seminarium w Instytucie Filologii Polskiej w Collegium Maius, przy ulicy Fredry 10.

CK ZAMEK Foto: Maciej Kaczyński

CK Zamek, fot: Maciej Kaczyński

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz