Antoninek

Płonie gospoda Młyńskie Koło

Płonie restauracja i hotel Młyńskie Koło przy ulicy Browarnej. Ogień pojawił się w tym drewnianym budynku przed godziną 10:00.

Zapalił się dach budynku, który w całości pokryty jest gontem. Na miejscu jest ponad 10 wozów Straży Pożarnej.

Całkowicie zamknięta dla samochodów jest ulica Browarna w pobliżu restauracji. Z utrudnieniami liczyć się również muszą pasażerowie autobusów.

Autobusy linii 57 i 66 kierowane są objazdami – informuje poznańskie MPK – kursy od strony ul. Baraniaka i os. Zodiak dojeżdżają jedynie do okolic ul. Piwnej-Majakowskiego, dla kursów od strony ul. Warszawskiej musieliśmy połączyć linię 57 z linią 66, dlatego kursuje ona od Zielińca do ul. Mogileńskiej.

AKTUALIZACJA (12:30) – ulica Browarna będzie zamknięta dla samochodów jeszcze przez kilka godzin. Trzeba będzie korzystać z objazdów.

W restauracji i należącym do niej ogrodzie odbywała się we wtorkowy wieczór i noc impreza dla gości targowych. Uczestników było bardzo dużo, a zabawa skończyła się późno w nocy.

Podczas pożaru, który udało się opanować około 12:00, spłonęła duża powierzchnia dachu i stropy zarówno nad częścią hotelową jak i nad restauracją. Dogaszanie i sprawdzanie pogorzeliska może zająć jeszcze sporo czasu.

Szanowni Państwo, z powodu trwającego pożaru w Gospodzie Młyńskie Koło serdecznie prosimy o wyrozumiałość – zwrócili się do klientów pracownicy restauracji – ze wszystkimi gośćmi zaniepokojonymi zarezerwowanymi imprezami będziemy kontaktować się telefonicznie lub drogą elektroniczną.

To kolejny, choć pierwszy tak poważny, pożar w gospodzie Młyńskie Koło. Podczas ubiegłorocznych wakacji spłonęła altana grillowa wybudowana w ogrodzie. Pisaliśmy o tym w sierpniu ubiegłego roku.

Płonie gospoda Młyńskie Koło

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • …dach kryty GONTEM???… Kto to napisał? Sloma to nie gont, ale strzecha…
    RED: dach pokryty jest w całości gontem, a nie słomą czyli strzechą.