BizNews

Płatności PKOBP niedostępne… znowu

PKO  Foto:

PKOProblemy z płatnościami kartami czasem się zdarzają, ale tyle problemów ile ma PKO BP to chyba nie ma żaden inny bank w Polsce. Już drugi dzień klienci tego banku mają problemy z korzystaniem ze swoich bejmów.

W piątkowy wieczór dość szybko uporano się z awarią autoryzacji płatności i chyba niewielu klientów zauważyło problemy. Dzisiaj jednak awaria jest już bardziej poważna i trudno jej nie zauważyć, zwłaszcza, że dużo osób wyruszyło na zakupy i w podróż mając w portfelu tylko kartę.

Szkoda tylko, że PKO BP nie potrafi poinformować pozostałych klientów (Inteligo i IKO), o tym że wspomniany problem dotyczy także ich kont. Co ciekawsze telefon 800 121 121 również nie działa.

Mamy ogólnokrajową awarię wszystkich kart bankomatowych wydanych przez bank PKO BP i nie wiemy kiedy awaria zostanie usunięta – podaje PKO BP na swoich stronach.

Aktualizacja 17:00

Jak podaje Aneta Styrnik- Chabek rzecznik prasowy PKO BP od godziny 15:00 systemy autoryzacji działają prawidłowo. Zastawialiśmy się w redakcji czy była by możliwość powiadomienia wszystkich klientów wiadomością tekstową – jest to kwestia do rozważenia, ale przy 6mln klientów powstaje pytanie czy wiadomość dotrze do wszystkich w krótkim czasie. Czy zostaną powiadomieni tylko klienci, których dotyczy problem. – dodaje rzecznik.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz