POZnań

Plany poznaniaków na Sylwestra

Sylwester 2012 - wybuchy nad Poznaniem - 01.01.2013  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Jak będą spędzać sylwestrową noc poznaniacy? Miejski Sylwester już tradycyjnie wypada skromnie na tle innych miast, co oczywiście nie oznacza, że nie można się na nim doskonale bawić. Sprawdźmy, jakie plany mają mieszkańcy stolicy Wielkopolski.

Możemy na ekranach naszych telewizorów przyglądać się z zazdrością koncertom sylwestrowym organizowanym w innych miastach. Na zapewne efektownych scenach wystąpią popularne zespoły i soliści. Nam pozostają gwiazdy, które są może i mniej obecne w tej chwili w mediach, ale gwarantujące dobrą zabawę przy dobrej muzyce.

Nowy Rok na placu Wolności przywitamy przy muzyce grupy Vox, Zbigniewa Górnego, Edwarda Hulewicza, Rosalie, The Dumplings oraz Klaves. Nowością będą dwie sceny, forum smaków. Mamy być zaskoczeni, zapowiadanym jako spektakularne, widowiskiem mappingu z wykorzystaniem kamienic wokół placu Wolności.

Estrada Poznańska, która organizuje miejskiego Sylwestra, oparła całą imprezę na momencie przejścia pomiędzy kalendarzami. Odzwierciedleniem tego pomysłu będą dwie sceny. Pierwsza Retro ustawiona tle Arkadii i Futuro na tle Fontanny Wolności.

Pojemność tej plenerowej imprezy, choć ogromna, jest jednak ograniczona. Nie wszyscy też przepadają za tego typu rozrywką. Pozostają bale, prywatki, czy bardzo skromne, domowe powitanie Nowego Roku. Jeszcze inni wyjadą z Poznania.

Odpowiedzi na pytanie gdzie i jak spędzimy Sylwestra szukał serwis OLX. Przeanalizował on 270.000 najczęściej pojawiających się w wyszukiwarce haseł ze słowem kluczowym Sylwester. Na tej podstawie można wywnioskować gdzie wyjadą i jak chcą spędzić tę wyjątkową noc Poznaniacy.

Co ciekawe, Poznaniacy częściej niż mieszkańcy innych miast szukają inspiracji na spędzenie Sylwestra we własnym mieście – informuje serwis OLX – ci, którzy nie wyjeżdżają z miasta i którzy nie lubią imprez miejskich, organizują imprezy w domu.

Co ostatni poszukują wtedy wszelkich usług związanych z organizacją zabawy takich jak zespół, DJ, catering, a także dekoracje. Pojawia się też sporo pytań o kreacje sylwestrowe. Popularne są również ogłoszenia oferujące wykonanie makijażu okolicznościowego (około 100,00 złotych) oraz usług fryzjerskich (około 60-100,00 złotych) czy też transportowych (około 80,00 złotych za godzinę).

Może jednak wyjechać z Poznania i bawić się w tą sylwestrową noc w jakimś gospodarstwie agroturystycznym, nad morzem, a może w górach? Ten właśnie kierunek jest najbardziej popularny.

Poznaniacy wybierający Bałtyk najczęściej poszukują noclegów w Trójmieście. Do najpopularniejszych górskich miejscowości w tym czasie należą Zakopane, Karpacz, Białka Tatrzańska oraz Szczyrk. Są też tacy, którzy wybierają jeszcze dalszy wyjazd. W tym roku szukaliśmy możliwości dobrej, sylwestrowej zabawy w Chorwacji, Pradze oraz Budapeszcie.

Noclegi w nadmorskich kurortach oraz w górskich ośrodkach w zależności od standardu rozpoczynają się od 60,00 złotych za dobę do nawet 300,00, a wynajęcie apartamentu na trzy doby to koszt około 1.000,00 złotych – wylicza serwis OLX – jeśli interesuje nas nocleg wraz z zabawą Sylwestrową musimy liczyć się z kosztem około 600,00 złotych za osobę na 3 doby.

W samym Poznaniu za wynajem apartamentu na dobę zapłacimy od 200,00 do 500,00 złotych. Zabawa Sylwestrowa to koszt od 75 złotych z własnym alkoholem i jedzeniem, po 150,00 – 250,00 złotych na osobę za pełną oprawę zabawy.

 Sylwester 2012/2013 Plac Wolności

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl/ Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz