Sport

Piotr Reiss kończy karierę

Lech na mieście - Piotr Reiss na Wrocławskiej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Lech na mieście - Piotr Reiss na Wrocławskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmMecz Kolejorza z Koroną Kielce będzie ostatnim w karierze piłkarskiej Piotra Reissa. Napastnik, który grał w Lechu przez 13 sezonów pożegna się oficjalnie z kibicami.

Piłka nożna przez wiele lat była cały moim życiem, ale myślę, że nadszedł odpowiedni moment by zakończyć karierę, ostatnio grałem coraz rzadziej i trudniej było mi znaleźć motywację – wyznał Piotr Reiss – cieszę się, że karierę kończę w Lechu, klubie w którym się wychowałem, mam nadzieje ze kibice zawsze będą pamiętać małego, skromnego chłopaka który wychowywał się na ich oczach.

Popularny Rejsik rozegrał 325 spotkań w Ekstraklasie i strzelił 109 goli dla Lecha. Dwukrotnie sięgał po Puchar Polski i raz po Superpuchar. W sezonie 2006/2007 został królem strzelców Ekstraklasy zdobywając 15 goli. Teraz żałuje tylko, że nie udało się zakończyć kariery z kolejnym tytułem mistrzowskim.

Na pewno mogłem odnieść więcej sukcesów, rozegrać więcej meczów w reprezentacji czy zrobić większą karierę zagranicą – stwierdził Piotr Reiss – cieszę się jednak, że udało mi się zrealizować młodzieńcze marzenia o zostaniu piłkarzem i graniu w Lechu.

Wychowanek Kolejorza nie odwiesi jednak na kołku swoich “korków” i nadal związany będzie z ukochaną dla niego piłką nożną. Dodał też, że cały czas stara się także rozwijać pod kątem biznesowym.

Najważniejszym dla mnie kierunkiem jest jednak szkolenie najmłodszych, byłbym dumny, gdyby któryś z moich wychowanków zagrał w przyszłości w Kolejorzu czy reprezentacji Polski – podkreślił Reiss – jak dalej będzie wyglądała moja współpraca z Lechem, to się dopiero okaże, na pewno bardzo chciałbym zostać w klubie.

Lech Poznań - Zagłebie Lubin - Stadion Miejski 21/04.2013 r. - Piotr Reiss Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz