Piłka wodna: Legia została zdeklasowana

DSW Waterpolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

DSW Waterpolo Poznań pokonało Legię Warszawa w meczu rewanżowym Mistrzostw polski Seniorów w piłce wodnej 12:10

Przez trzy kwarty Legia nie istniała na boisku. Świadczą o tym wyniki poszczególnych kwart (3:1, 4:1, 3:3, 2:5). Poznaniacy w połowie meczu prowadzili już 7:2 i nie odpuszczali nawet na moment. W trzeciej kwarcie nie było lepiej. Legia nie potrafiła wyprowadzić ataku, a poznaniacy nie zamierzali odpuścić.

Pod koniec trzeciej kwarty przy stanie 10:3 z boiska zostaje usunięty za “brutalny” faul Tomasz Różycki, kapitan poznańskiego zespołu. Wtedy milczący dotąd “kibice” Legii odzyskują skrzydła i brawami nagradzają decyzję sędziów. Nie ma się co dziwić, bo skoro prezes UKPW Legia Warszawa siedzi na trybunach i obserwuje sromotną porażkę swoich podopiecznych, to cieszy się, z wyeliminowania z zawodów najlepszego gracza drużyny DSW Waterpolo Poznań.

Legia nadal nie potrafi przejąć inicjatywy i trzecią kwartę kończy wynikiem 10:5. Sędziowie wykluczają z boiska jeszcze Rafała Iwanowicza i Rafała Bocheńskiego. Dopiero wtedy Legia Warszawa nabiera wiatru w żagle. I mimo ewidentnych prezentów ze strony sędziów – wykluczeń zawodników z poznania, lub podwójnych wykluczeń w trakcie ataku Legia nie potrafiła zdobyć odpowiedniej ilości bramek.

Po zamieszaniu na grudniowych meczach w Warszawie, jesteśmy bardzo zadowoleni, że na własnym basenie dwukrotnie pokonaliśmy Legię Warszawa. Wszyscy nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i wykonali założony plan w 100%. Mamy coraz większą szansę na srebrny medal dla Poznania i na pewno powalczymy o niego już za 2 tygodnie na basenie w Szczecinie.– mówił po meczy Tomasz Różycki, kapitan zespołu.

Pomijając pracę sędziów, podczas meczu rewanżowego Legia Warszawa nie istniała na boisku. Prym wiedli waterpoliści z DSW Waterpolo Poznań. A to cieszy, ponieważ liczą się w klasyfikacji medalowej Mistrzostw polski Seniorów w Piłce Wodnej.

Więcej o pierwszym meczu przeczytasz tutaj.